Zo sveta

Soňu Pekovú chcú poslať na 8 rokov do väzenia

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Český štátny zástupca vo štvrtok navrhol poslať lekárku Soňu Pekovú za mreže na 7,5 až 8,5 roka. Peková mala podvodne vylákať od zdravotných poisťovní stámilióny korún, na súde ale vinu poprela.

Spoločnosť Chambon, v ktorej väčšina obžalovaných pôsobila, vykonávala podľa prokurátora Alexandra Dadama v rokoch 2009 až 2011 najprv cez iné laboratórium, a potom aj sama vyšetrenie na prítomnosť extrahumánneho genómu, čo sú najmä infekčné vírusy či baktérie. Pretože na to nemala oprávnenie, účtovala poisťovniam za analýzu ľudskej DNA, ktorá je drahšia.

Peková podľa žalobcu „zatajila skutočnú povahu vyšetrení“, ktoré Chambon vykonávala. „Činila tak zámerne,“ uviedol v záverečnej reči. Spoločnosť potom podľa žalobcu zasielala poisťovniam také informácie, na základe ktorých nemohli zistiť, čo laboratórium robí.

Štátny zástupca kvôli tomu obžaloval Pekovú, doktora Tomáša Kozáka a podnikateľa Petra Ullricha a Ľuboša Paška z podvodu. Podľa obžaloby od zdravotných poisťovní podvodne vylákali vyše 239 miliónov korún a ďalších 77 miliónov sa získať snažili. Hrozí im až desaťročné väzenie.

4 Replies to “Soňu Pekovú chcú poslať na 8 rokov do väzenia

  1. .. kariéra prezidenta bez basy asi neprejde, nejako treba začať .. pán prokurátor je dosť pohotový, až je to také nenápadné .., ktovie ?

  2. Za tie roky si spoločnosť pani Pekovej nemohla vybaviť povolenie na analýzu, ktorú v skutočnosti robila? Namiesto toho musela podvádzať poisťovne? Tu mi niečo nesedí.

  3. Pravdu neumlčia, títo urválkovia, honzovia riťolezní manipulátori. Len , aby sa zapáčili svojim chlebodarcom, novodobou верхушкой!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *