Šokujúce čísla z Rakúska! Väčšina by tam obmedzila práva moslimom!

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Až 45 percent Rakúšanov sa domnieva, že by moslimovia nemali mať rovnaké práva ako všetci ostatní v krajine. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky salzburskej univerzity, ktorý ukazuje značnú nedôverčivosť k islamu v rakúskej spoločnosti.

Podľa agentúry AFP na otázku, či má islam na Západe svoje miesto, odpovedalo záporne 70 percent opýtaných.

Väčšina Rakúšanov si rovnako želá, aby moslimovia boli obmedzovaní vo svojich náboženských praktikách, a tvrdia, že sa kvôli prítomnosti moslimov niekedy cítia vo vlastnej krajine ako cudzinci.

Takmer 60 percent obyvateľov Rakúska sa obáva, že niektorí moslimovia sú teroristi, a 48 percent by požadovalo zavedenie zákazu výstavby mešít.

Podľa odhadov rakúskeho ministerstva vnútra žije v Rakúsku, ktoré má zhruba 8,7 milióna obyvateľov, približne 700.000 moslimov. Prevažná väčšina má turecké korene. V krajine je viac ako 400 moslimských modlitební a mešít a islam je tu oficiálne uznávaný ako náboženstvo od roku 1912.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *