Smrtiaca droga je už aj na Slovensku! Stačí si dvakrát potiahnúť a je z vás zombie - MAGAZÍN 1
Slovensko

Smrtiaca droga je už aj na Slovensku! Stačí si dvakrát potiahnúť a je z vás zombie

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Dvakrát si potiahli, ich tvár ostala fialová a padli na zem. Takto opísal účinok novej drogy, ktorá prenikla už aj na Slovensko, ostravský policajt. Tomuto svinstvu hovoria zombie droga, pretože svoje obete mení doslova na chodiace mŕtvoly. Slová známeho lekára Ľubomíra Okruhlicu znepokojujú ešte viac.

Pred novou drogou varujú lekári aj polícia. V Ostrave len za jediný deň, v pondelok, jeden muž († 32) zomrel, druhý (36) bojuje o život a chlapec (15) upadol do bezvedomia.

S najväčšou pravdepodobnosťou práve po užití zombie drogy. Podľa portálu blesk.cz môže byť medzi tamojšími ľuďmi v obehu až 6 000 smrtiacich dávok. Známy odborník, lekár Ľubomír Okruhlica potvrdil, že toto svinstvo sa dostalo už aj na Slovensko.

Zombie droga sa rýchlo šíri – je totiž lacnejšia ako kokaín, ale na psychiku pôsobí rovnako. Ide o syntetický kanabinoid, zmes silných chemikálií a nadrvených rastlín, ktoré sa zvyčajne fajčia.

Mimoriadne nebezpečná je v kombinácii s alkoholom – spôsobí vážne zdravotné poškodenie až smrť. Postrachom je už dlhšie najmä vo Veľkej Británii, kde ju nazývajú spice, teda korenie (tento názov používajú aj naši odborníci). Predpokladá sa, že laboratóriá na výrobu sú v Rusku a v Číne, v Európe sa predáva v “bylinkových” obchodoch a samozrejme cez dealerov.

Jej účinky sú však hrozivé. Po užití tejto drogy pochodujú ulicami “živí mŕtvi”, pripomínajúci filmových zombie. V blízkosti nákupného centra Picadilly Gardens v anglickom Manchestri nie je ničím výnimočným vidieť postavy s padnutými bledými tvárami a vypleštenými očami, ktoré sa potácajú ulicami alebo naopak stoja nehybne ako figuríny, ich vnímanie je úplne mimo.

Podľa šéfa Centra pre liečbu drogových závislostí Ľubomíra Okruhlicu sa zombie droga väčšinou predáva ako nevinný balíček bylín.

“Sú však nasiaknuté alebo pomiešané so syntetickou látkou, ktorá sa vyrába v pokútnych laboratóriách. Môže teda obsahovať aj veľmi nebezpečné látky. Užívali ju aj naši pacienti,” potvrdil lekár.

Droga obsahuje syntetický kanabinoid, ktorý pôsobí na mozog ako THC (psychoaktívna látka). “Chemické látky sú tak oveľa nebezpečnejšie,” upozorňuje lekár.

Podľa Okruhlicu majú s touto drogou väčší problém v Česku či Poľsku, ale v strehu je už aj Slovensko.

“U nás zatiaľ nie je známe, že by niekto zomrel, ale vylúčiť sa to do budúcna nedá,” varuje odborník.

Pozrite si videá ľudí, ktorí užili túto drogu, ktorá je už aj na Slovensku:

https://www.youtube.com/watch?v=jNg0cDvxats

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *