Slovensko

Smiali sa mu, keď upozorňoval na vojnu v bezpečnostných zložkách. Beluský z ĽSNS to hovoril pred tromi mesiacmi

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Podpredseda ĽSNS a poslanec Národnej rady Slovenskej republiky Martin Beluský upozorňoval už pred tromi mesiacmi na to, že niektorí vyšetrovatelia a príslušníci policajnej inšpekcie môžu byť zapletení do trestnej činnosti. Vtedy ho podľa jeho slov vládni poslanci vysmiali. Dnes sa jeho slová napĺňajú.

„Tieto slová som adresoval už 6. júna vláde v diskusii v relácii O 5 minút 12 k téme vojna v polícii. Už vtedy som upozorňoval, že viacerí vyšetrovatelia a aj príslušníci policajnej inšpekcie sú zapletení do trestnej činnosti. Vtedy sa mi koaliční poslanci vysmiali. Dnes, 16. septembra, teda o viac ako 3 mesiace neskôr, zasadla Bezpečnostná rada a vytvorili akúsi komisiu, ktorá to má cele dať do poriadku. Keby nás koalícia začala počúvať, tak sme sa mohli vyhnúť všetkým tým vojnám a zatýkaniam v bezpečnostných zložkách. A hlavne obrovské zníženie dôvery ľudí v štát. Úplne oprávnene.“ píše Beluský.