Smeráci už nemajú problém s Mazurekom? Blanár šokoval odpoveďou, či by s ním išli do vlády!

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Juraj Blanár bol hosťom v diskusnej relácii televízie Markíza Na Telo, kde diskutoval spolu s ministrom obrany Jaroslavom Naďom. Keď prišlo na divácke otázky Blanár svojou odpoveďou šokoval niektorých divákov.

Divák sa opýtal Blanára (Smer), či si vie predstaviť povolebnú spoluprácu so stranou Milana Mazureka, ktorý odišiel zo strany Mariana Kotlebu ĽSNS. Ten odpovedal, že nikdy nehovoria o spolupráci so stranami pred voľbami „vždy až po voľbách“.

„Ľudia rozdajú karty vo voľbách, každý kto bude chcieť napĺňať náš program a bude chcieť ísť do vlády, pokiaľ tak ľudia rozdajú karty, tak budeme sa s ním o tom baviť“ povedal Blanár.

Ešte pred voľbami na začiatku roka 2020 totiž povedal vtedajší premiér Peter Pellegrini, že spolupráca s ĽSNS, kde vtedy patril aj Mazurek, neprichádza do úvahy a podľa neho je to názor celej strany. „ Aj predseda strany Robert Fico presadil celý rad zákonov, ktoré potvrdzujú hodnotové smerovanie krajiny, postavené na odpore fašizmu. O spolupráci s ĽSNS nikto neuvažuje,“ uviedol Pellegrini.