Zo sveta

Slovinsko zastavuje očkovanie po tom, čo umrela 20 ročná žena na krvné zrazeniny

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Slovinsko v stredu dočasne pozastavilo očkovanie jednou dávkovou vakcínou proti koronavírusu od spoločnosti Johnson & Johnson po tom, čo 20-ročná žena zomrela na krvácanie do mozgu a krvné zrazeniny len niekoľko dní po očkovaní touto vakcínou.

„Ministerstvo zdravotníctva požiadalo Úrad verejného zdravotníctva, aby dočasne pozastavil očkovanie vakcínou Janssen, kým nebudú objasnené všetky podrobnosti týkajúce sa tohto prípadu,“ uviedol na tlačovej konferencii v hlavnom meste Ľubľana minister zdravotníctva Janez Poklukar, ktorý použil názov vakcíny vyrábanej spoločnosťou Johnson & Johnson (J & J ).

Odborní poradcovia odporučili vláde pozastaviť očkovanie po tom, čo sa dozvedeli, že „môže existovať nežiadúca súvislosť medzi úmrtím a očkovaním“, uviedla Bojana Boevićová, ktorá stojí na čele skupiny odborných poradcov.

Médiá informovali, že žena bola v pondelok hospitalizovaná v kritickom stave, len niekoľko dní po podaní dávky vakcíny od spoločnosti Janssen. Jedno úmrtie v súvislosti s vakcínou bolo už skôr potvrdené v Slovinsku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *