Slovinci odmietajú čakať na riešenia EÚ a stavajú plot proti migrantom - MAGAZÍN 1
Slovensko

Slovinci odmietajú čakať na riešenia EÚ a stavajú plot proti migrantom

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Ilegálna migrácia je pre Európu stále veľký problém. Slovinsko už zdá sa nemieni čakať na celoeurópske riešenie a začalo budovať nový hraničný plot.

Minulý mesiac tamojšia vláda podpísala zmluvu so srbskou firmou Legi-SGS, aby postavila 40 km dlhý plot na hranici s Chorvátskom. Po dokončení tejto sekcie bude celková dĺžka plotu 219 km a pokryje takmer tretinu slovinských hraníc s Chorvátskom, informuje agentúra Reuters.

Irena Likar, tlačová hovorkyňa slovinského ministerstva vnútra, uviedla: “Plot bude postavený dočasne v oblastiach, kde je potreba zabrániť nelegálnemu prekročeniu hraníc a zaistiť bezpečnosť ľudí a ich majetku.”

Slovinská politická reprezentácia bojuje s rastúcou migráciou, len v minulom roku sa zvýšila o 56%. 2,5 metrov vysoký plot môže byť jedným z nástrojov, ako ju regulovať.