Slovenský parlament schválil vek odchodu do dôchodku. Pozrite sa, kedy nás poslali poslanci do penzie! - MAGAZÍN 1
Slovensko

Slovenský parlament schválil vek odchodu do dôchodku. Pozrite sa, kedy nás poslali poslanci do penzie!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Poslanci NRSR dnes hlasovali o zastropovaní veku odchodu do dôchodku. Návrh vládnej strany SMER – SD podporilo 91 poslancov a ústavný zákon má nadobudnúť účinnosť od 1. júla tohto roka .

Slováci pôjde do penzie vo veku 64 rokov a ženy o niečo skôr, za výchovu dieťaťa. Za prijatie hlasovali všetci poslanci Smeru-SD, SNS, celý klub ĽSNS, traja poslanci Mosta-Híd, a to Elemér Jakab, Peter Vörös, Ladislav Balódi, hnutie Sme rodina a päť nezaradených poslancov Alena Bašistová, Peter Marček, Juraj Kolesár, Martina Šimkovičová a Rastislav Holúbek.

Tento návrh predložila v pléne parlamentu poslankyňa Jana Vaľová (Smer-SD). Ženám, ktoré vychovali jedno dieťa, bude znížený vek odchodu do dôchodku o šesť mesiacov. Matky, ktoré vychovali dve deti, budú odchádzať do dôchodku o jeden rok skôr a ženy s troma a viac deťmi by mali byť zvýhodnené o rok a pol.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *