Slovensko

Slovenský europoslanec v Bruseli: „Na rómskych životoch záleží!“

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Slovenský europoslanec rómskeho pôvodu, ktorého do Bruselu dostal Igor Matovič, Peter Pollák na sociálnej sieti zverejnil fotografiu s transparentom „Roma Lives Matters“ reagujúc na známe americké hnutie Black Lives Matter.

Pollák sa kráľovským platom chce upozorniť na zákrok českej polície na sfetovaného mladého Róma, ktorý umrel po zákroku polície. Europoslanec svoj príspevok upravil o hodinu neskôr s dôvetkom, že na všetkých životoch záleží. To tam ale ako prvé nenapísal.

„Rok po vražde Georga Flyoda, ktorý zomrel po brutálnom policajnom zákroku, umiera v Českej republike mladý Róm po tom, ako mu niekoľko minút policajt kľačal na krku a to bez toho, aby sa akýmkoľvek spôsobom bránil.“

Peter Pollák tvrdí, že podobné incidenty sa odohrali v rôznych krajinách Európy vrátane Slovenska. „Dôrazne odsudzujem akékoľvek neprimerané násilné správanie sa či zneužívanie právomocí policajtov,“ dodal na záver europoslanec Pollák.