Slovensko

Slovensko vytvára systém na monitorovanie nakazených ľudí. Kotleba hovorí o elektronickom väzení pre neočkovaných

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Šéf ĽSNS Marian Kotleba vydal video, v ktorom upozorňuje na nový projekt, ktorý má sledovať izolované a rizikové skupiny obyvateľov pred šírením vírusových ochorení. Kotleba tvrdí, že slovenská vláda vyvíja systém, ktorý bude sledovať neočkovaných ľudí (video na konci článku).

Aktualizovné 10.október 2021 Minister obrany Jaroslav Naď hovorí o falošnej správe a poddáva na Mariana Kotlebu a Milana Mazureka trestné oznámenie.

Systém MOVIR (Mobilný monitorovací systém pre ochranu izolovaných a rizikových skupín obyvateľstva pred šírením vírusových ochorení) bude stáť Slovensko viac ako 3,6 milióna eur.

Kotleba oslovil odborníka, ktorého nechce bližšie predstavovať, ktorý sa dlhodobo zaujíma o elektroniku a technické systémy a ten mu povedal, že systém, ktorý vytvára vláda bude elektronické väzenie. Systém podľa neho dokáže presne identifikovať osoby, ktoré sa budú musieť nachádzať vo vyhradenom priestore. Šéf ĽSNS tento projekt nazýva elektronické väzenie.

„Cieľom projektu je vytvorenie a otestovanie mobilného monitorovacieho
systému určeného na ochranu izolovaných skupín obyvateľstva pred šírením
vírusových ochorení alebo opačne na ochranu obyvateľstva pred
izolovanou skupinou identifikovanou ako zdroj rizika, vrátane návrhu,
vývoja a overenia modelov správania sa jednotlivcov a entít.“ píše sa na webovej stránke projektu.

Ďalej sa na webe projektu uvádza, že pôjde o mobilné senzorické zariadenie, ktoré si bude vedieť vytvárať elektrickú energiu samostatne a ktoré bude splývať s prostredím, aby nenarúšalo psychickú záťaž ľudí. „Ten odborník z Vojenskej akadémia to vysvetlil úplne jasne. Má ísť o moduly, ktoré bežný človek bude pokladať za súčasť prirodzeného prostredia, v ktorom sa bude nachádzať. To znamená, vznikne napríklad nejaký tábor, kde ľudia budú umiestnení a tento elektronický mobilný systém, bude súčasťou toho tábora, ale v takej forme, že ľudia nebudú vedieť, že ten systém tam v podstate je nainštalovaný. To znamená, niečo sa môže tváriť ako lampa, niečo sa môže tváriť ako strom, niečo sa môže tváriť ako kameň,…..()“ hovorí Kotleba.

Kotleba kritizuje ministra obrany Jaroslava Naďa, ktorého označil ja globalistu, a podľa neho si Slováci zvolili vládu, ktorá vytvára takéto experimenty, ktoré skúša na Slovákoch. Partnerom projektu je aj výcviková vojenská oblasť Lešť, kde Kotlebu ako jediného nechceli pustiť.

Ozbrojené sily Slovenskej republiky vyvracajú Kotlebove slová vo svojom príspevku na sociálnej sieti: “Ozbrojené sily Slovenskej republiky nemajú nariadenú žiadnu pohotovosť súvisiacu s TATRA SUMMIT-om, organizovaným v Tatrách v dňoch 8. – 10. októbra 2021,” povedal náčelník generálneho štábu OS SR generál Daniel Zmeko v reakcii na publikované informácie a dodal: “Technická univerzita Košice má skvelú vedeckú prácu a disponuje poprednými vedeckými kapacitami. My, ozbrojené sily – a aj ja osobne – im držíme palce. Tešíme sa z celkom iných spoločných projektov. Okrem iného nám vzdelávajú, školia a cvičia pilotov a riadiacich letovej prevádzky. Želám im veľa úspechov.” píšu. Dodávajú, že nie je pravda, že pre summit sú v pohotovosti Ozbrojené sily SR, nie je pravda, že projekt MOVIR je medzi Ozbrojenými silami SR a elektrotechnickou fakultou TUKE a že nie je pravda, čo tvrdí názov príspevku, že “Slovenská armáda vyvíja MOVIR – systém na sledovanie a izoláciu neočkovaných!”.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *