Slovensko vyhostí ruských diplomatov, informoval premiér Heger - MAGAZÍN 1
Slovensko

Slovensko vyhostí ruských diplomatov, informoval premiér Heger

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Slovenský premiér Eduard Heger oznámil, že Slovensko v reakcii na útok na muničný sklad v českých Vrběticiach z roku 2014 vyhostí troch členov ruskej ambasády.

„Slovenská republika nemôže tolerovať, ak činnosť zástupcov cudzích diplomatických misií nerešpektuje dohodnuté princípy,“ vyhlásil. „Zaručenie bezpečnosti pre občanov je jednou z najväčšou úloh štátu.“

Rusi budú mať na opustenie Slovenska sedem dní. Očakáva sa, že Rusko zareaguje podobne a zo slovenskej ambasády v Moskve pravdepodobne pošle domov troch Slovákov.

“Vláda ako poslušný mopslik americkej ambasády dnes zo Slovenska vyhostila troch ruských diplomatov. Zjavne bolo veľkému americkému bratovi potrebné dokázať, že Slovensko v podaní súčasnej vlády je pevným a neochvejným spojencom USA a to v každej situácii a za každú cenu.” okomentoval situáciu predseda ĽSNS Marian Kotleba.