Slovensko sa nakoniec zatvorí na dva týždne. Bude aj zákaz vychádzania - MAGAZÍN 1
Slovensko

Slovensko sa nakoniec zatvorí na dva týždne. Bude aj zákaz vychádzania

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Podľa informácii Denníka N sa chystá na Slovensku celoštátny dvojtýždňový lockdown. Školy sa nebudú zatvárať, časť podnikateľov by v súvislosti so sprísnením opatrení mali odškodniť a čiastočné zvýhodnenie očkovaných.

Na týchto podmienkach sa mali dohodnúť vládni predstavitelia v pondelok s tým, že by to malo začať platiť od štvrtka alebo piatka. Definitívna podoba bude známe po stredajšom (24. 11.) rokovaní vlády.

Súčasťou čiastočného lockdownu má byť zákaz nočného vychádzania a uzavretie celého sektora hotelov, reštaurácií či kaviarní, ale aj kaderníctiev či fitnescentier. Nateraz nie je jasné, či uvažované pravidlá umožnia okienkový predaj jedla z reštaurácií.

Podľa portálu ľudia by mohli chodiť do práce, deti do škôl, povolená bude aj cesta k lekárovi alebo potravín. Režim OTP (očkovaní-testovaní-prekonaní) by sa mal prísne kontrolovať pri vstupe do práce a školáci by sa mali sami testovať.

Po návrhoch SaS koalícia predbežne súhlasila aj na miernom zvýhodnení zaočkovaných. Kým nezaočkovaní budú môcť ísť len do potravín, lekárne, drogérie či do novinových stánkov, zaočkovaní môžu navštíviť aj obchody s obuvou či oblečením. Súčasťou opatrení by malo byť aspoň čiastočné odškodnenie postihnutých prevádzok. Na to, ako bude vyzerať konečná podoba, si budeme musieť počkať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *