Slovensko

Slovensko, Česko, Poľsko a Maďarsko majú najnižší počet prípadov COVID-19 v EÚ na milión obyvateľov

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Podľa Národnej agentúry pre komunikačné a informačné technológie (NAKIT) má Maďarsko, Poľsko a Slovensko najmenší počet prípadov koronavírusu v Európe s približne 50 prípadmi na milión obyvateľov.

Česká republika sa v súvislosti s koronavírusovými prípadmi radí na dno v Európe, na 16. mieste v Európskej únii a na siedmom mieste v počte vykonaných testov. V krajine je 265 prípadov na milión ľudí.

V globálnom porovnaní je Česká republika na 38. mieste v počte prípadov koronavírusov na milión obyvateľov a na 14. mieste v počte vykonaných testov na milión obyvateľov.

Iné národy sú na tom oveľa horšie. Luxembursko, ktoré sa dostalo na prvé miesto v európskej štatistike, zaznamenalo 3 115 prípadov na milión obyvateľov, po ktorých nasledovalo Španielsko s 1 713 prípadmi a Taliansko s 1 616 prípadmi na milión obyvateľov. Slovensko, Poľsko a Maďarsko sú na druhom konci „rebríčka“ s približne 50 prípadmi na milión ľudí.

Vyšehradské krajiny proti vírusu včas prijali opatrenia

Česká republika, Maďarsko, Poľsko a Slovensko zaviedli niektoré z najprísnejších preventívnych opatrení v Európe pred ostatnými, vrátane zatvorenia hraníc s cudzincami a zavedenia prísnych opatrení na sociálnu dištanciu, všetko v snahe zastaviť šírenie koronavírusu.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Číslo účtu: SK2811000000008017035353

Pomôžte nám prosím viac zdieľať náš portál medzi priateľmi. Veľmi nám to pomôže. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *