Spoločnosť Zo sveta

Slovensko, Česko, Poľsko a Maďarsko majú najnižší počet prípadov COVID-19 v EÚ na milión obyvateľov

Podľa Národnej agentúry pre komunikačné a informačné technológie (NAKIT) má Maďarsko, Poľsko a Slovensko najmenší počet prípadov koronavírusu v Európe s približne 50 prípadmi na milión obyvateľov.

Česká republika sa v súvislosti s koronavírusovými prípadmi radí na dno v Európe, na 16. mieste v Európskej únii a na siedmom mieste v počte vykonaných testov. V krajine je 265 prípadov na milión ľudí.

V globálnom porovnaní je Česká republika na 38. mieste v počte prípadov koronavírusov na milión obyvateľov a na 14. mieste v počte vykonaných testov na milión obyvateľov.

Iné národy sú na tom oveľa horšie. Luxembursko, ktoré sa dostalo na prvé miesto v európskej štatistike, zaznamenalo 3 115 prípadov na milión obyvateľov, po ktorých nasledovalo Španielsko s 1 713 prípadmi a Taliansko s 1 616 prípadmi na milión obyvateľov. Slovensko, Poľsko a Maďarsko sú na druhom konci „rebríčka“ s približne 50 prípadmi na milión ľudí.

Vyšehradské krajiny proti vírusu včas prijali opatrenia

Česká republika, Maďarsko, Poľsko a Slovensko zaviedli niektoré z najprísnejších preventívnych opatrení v Európe pred ostatnými, vrátane zatvorenia hraníc s cudzincami a zavedenia prísnych opatrení na sociálnu dištanciu, všetko v snahe zastaviť šírenie koronavírusu.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Číslo účtu: SK2811000000008017035353

3 Replies to “Slovensko, Česko, Poľsko a Maďarsko majú najnižší počet prípadov COVID-19 v EÚ na milión obyvateľov

 1. Naozaj máme málo nakazených na vírus?
  A nie je to náhodou tým, že je zakázané robiť testy?
  Ja patrím medzi tých 10 % ktorý nemajú teplotu pri zápale pľúc!
  Prečo pacientom s mojou diagnózou je zakázané robiť testy, ak nemajú 38°C teplotu?
  Tých 10 % necháme zomrieť?
  Ak nemá p.Matovič riešenie pre nás, potom je VRAH!!!!

 2. Greetings I am so glad I found your blog, I really found you by accident,
  while I was searching on Askjeeve for something else, Anyhow I am here now and
  would just like to say thanks a lot for a fantastic post and a all round entertaining blog (I also love the theme/design), I don’t have time to go through it all at the moment but I have saved it and also included your RSS feeds, so when I have time I will be back
  to read a great deal more, Please do keep up the superb job.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *