Slovenskí futbalisti si pokľakli na znak podpory hnutia Black Lives Matter - MAGAZÍN 1
Slovensko

Slovenskí futbalisti si pokľakli na znak podpory hnutia Black Lives Matter

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Vo štvrtkovom futbalovom zápase sa stretli reprezentanti Slovenska s Írskom. Slováci postúpili po výhre do finále baráže ME 2020. V semifinále na Tehelnom poli zdolali Írsko po jedenástkovom rozstrele 4:2. V riadnom hracom čase aj po predĺžení sa zápas skončil bez gólov.

Slovenskí aj írski futbalisti si pred úvodným výkopom pokľakli na znak úcty hnutia Black Lives Matter. Je známe, že vo svete si takto uctievajú pred podujatiami športovci toto hnutie.

Sú tu však aj takí, ktorí nepokľakli. Na štarte Formule 1 si nekľakol ruský pilot Daniil Kvjat a s ním aj ďalší jazdci. Uviedol, že “keď navrhli si pokľaknúť na znak boja proti rasizmu, bolo to trochu nepochopiteľné pre mňa, pretože my (Rusi) si kľakneme jedine pred Vlasťou, zástavou a Bohom”

„V mnohých prípadoch môžu byť černosi rasistickejší než bieli. Skutočnosť, že sa protestujúci teraz snažia zničiť všetky tieto pamiatky, je úplná hlúposť. Bolo by lepšie, keby tam priviedli deti a povedali im, prečo boli pre týchto ľudí postavené pamätníky a čo robili v živote, „povedal bývalý šéf Formule 1.

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!