Slovenská vláda vyslala OSN signál: Do piatich rokov prijmeme registrované partnerstvá osôb rovnakého pohlavia - MAGAZÍN 1
Slovensko

Slovenská vláda vyslala OSN signál: Do piatich rokov prijmeme registrované partnerstvá osôb rovnakého pohlavia

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Registrované partnerstvá rovnakého pohlavia na Slovensku? O päť rokov by to už mala byť realita, a to aj s požehnaním aktuálnej vlády zloženej zo strán Smer-SD, SNS a Most-Híd. Členovia vlády totiž v stredu podľa informácií SME prijali väčšinu z takmer 200 odporúčaní Organizácie spojených národov na zlepšenie ochrany ľudských práv

Slovenská vláda prijatím odporúčaní OSN vrátane tých, ktoré sa týkajú zavedenia registrovaných partnerstiev pre LGBTI osoby, vyslala signál, že do piatich rokov je pripravená zaviesť registrované partnerstvá LGBTI ľudí.

LGBTI požiadavky sa týkajú desiatich zo 195 odporúčaní. Vláda odmietla jedine zavedie manželstiev pre páry rovnakého pohlavia, keďže by to odporovalo ústave.

Pri zmienke o registrovaných partnerstvách podľa dostupných informácií však stojí, že do ďalšieho periodického hodnotenia, ktoré bude o päť rokov, Slovensko registrované partnerstvá legalizuje.

Gestorom je podľa dokumentov ministerstvo spravodlivosti. Avšak podľa slov hovorkyne Zuzany Drobovej pre SME, ministerstvo dáva od požiadaviek LGBTI ruky preč. Drobová totiž uviedla, že ministerstvo nič legislatívne nechystá, a nič s tým gestorsky nemá.

Rezort spravodlivosti odporučil obrátiť sa na predkladateľa materiálu, ktorým je ministerstvo zahraničných vecí. Šéf tlačového odboru Juraj Tomaga vysvetlil, že sa treba obrátiť na ministerstvo spravodlivosti.

Napriek tomu, že ministerstvá pred verejnosťou svojimi vyjadreniami dávajú od LGBTI agendy ruky preč, vláda schválila záväzok voči OSN prijať registrované partnerstvá.

Registrované partnerstvá sú len prvým kolieskom salámovej metódy požiadaviek LGBTI aktivistov. Príklad zo západných krajín preukazujú, že bude nasledovať požiadavky uzákonenia manželstiev homosexuálov a následná adopcia detí. Uvedené požiadavky nemusia byť pre Slovensko až tak vzdialenou budúcnosťou, keďže sa tu formuje ultraliberálne krídlo Progresívne Slovensko – Spolu, ku ktorému by sa chcel pridať aj dosluhujúci prezident Andrej Kiska. Spolu s nimi by chcel sedieť pri stole aj Alojz Hlina s KDH.

Zdroj: napalete.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *