Slovensko

Slovenská lekárka odmietala vyšetriť zaočkovaných. Očkovaní vraj majú infekčné ochorenia očí

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Očná lekárka zo Žiliny odmieta vyšetriť zaočkovaných ľudí. Predstavujú totiž riziko pre nezaočkovaných, a najmä maloletých pacientov. Nezaočkovaných pacientov lekárka vyšetruje pokojne ďalej. ŠÚKL tieto nežiaduce účinky odmieta. „Sú tak zriedkavé, že nie sú uvedené ani v letáku“ (video na konci článku).

Lekárka sa totiž obávala prenosu iných infekčných chorôb z očkovaných pacientov na neočkovaných. Ide najmä o vírus herpesu a pásového oparu. Chcela takýmto spôsobom chrániť svojich maloletých pacientov. Lekárka preto pristúpila k razantenjšiemu riešeniu, ktoré sa však nepáčilo očkovaným pacientom. Tí sa rozhodli podať sťažnosť.

Podľa informácií televízie Markíza, medzi očkovanými pacientmi sa začali objavovať okrem hepatických ochorení aj časté zápaly očí. Išlo len o pacientov, ktorí boli krátko po prvej alebo druhej dávke očkovania.

„Na prednej časti oka, na viečkach, na rohovke, uveitídy, to je vlastne pomerne ťažký vnútroočný zápal, ktorý svedčí o prehnanej aktivite imunitného systému a veľa herpetických ochorení,“ konkretizovala dôvod obáv očná lekárka.

„Z tohto dôvodu sa na dva dni zastavilo objednávanie očkovaných ľudí, pretože mi chodia do ambulancie aj maloletí, to znamená deti, tak aby sa zamedzilo kontaktu očkovaných a neočkovaných ľudí,“ vysvetlila svoje konanie MUDr. Sedláková. Dodala, že opätovné objednávanie všetkých pacientov bez rozdielu očkovacieho statusu spustila opäť po dvoch dňoch.