Slovenka zrazila rómske dievča, ktoré vybehlo na cestu. Zo strachu z osadníkov zastavila až ďalej - MAGAZÍN 1
Slovensko

Slovenka zrazila rómske dievča, ktoré vybehlo na cestu. Zo strachu z osadníkov zastavila až ďalej

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Osadníci v obci Kozárovce, ktorí majú svoju osadu hneď vedľa frekventovanej cesty ohrozujú autá, hádžu kamene, či nebezpečne vybiehajú na cestu. Teraz sa stal nešťastný prípad, kedy bolo zrazené desať ročné rómske dievča, ktoré vybehlo na cestu a vodička nemala šancu sa jej vyhnúť. Tá však nezastavila zo strachu pred rozzúrenými osadníkmi, ale zastala až o pár metrov ďalej v obci, kde privolala pomoc.

Problémy v Kozárovciach sú na dennom poriadku a Kotlebovci sú v tejto obci ako doma. Len pred nedávnom tam osadníci napadli fyzicky aj sexuálne mladé školáčky a členovia ĽSNS tam poslali aspoň na niekoľko dní svoje hliadky.

Celú situáciu rieši aj predseda ĽSNS Marian Kotleba, ktorý sa stretol s policajným prezidentom Kovaříkom. Na stretnutí riešili neúnosnú bezpečnostnú situácie v tejto obci.

„Policajný prezident prisľúbil, že sa o vec bude zaujímať a skúsia nájsť nejaké riešenie. Tak dúfam, že sa veci konečne pohnú. Skôr ako sa tam opäť niečo veľmi vážne stane,“ dodal na záver Marian Kotleba.