Slovensko

Slovenka neverí, že mŕtvoly budú v chladiacom boxe. Polícia ju posiela pomáhať do nemocnice

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V meste Nitra je vážna situácia a na jednom z cintorínov museli pre zosnulých priviezť chladiaci príves. Nie všetci však veria, že tam aj naozaj budú umiestňovať mŕtvych.

Na sociálnej sieti slovenskej Polície zdieľali komentár pani Aleny, ktorá chce vidieť ako tam tie mŕtvoly nakladajú.

„Chcem vidieť ten mraziaci box ako doňho vkladajú mŕtvoly. Toto nech natočia, že naozaj sú tam nejaké mŕtvoly.“ napísala Alena.

„Takéto niečo som ešte nezažil, že by všetky boxy krematória boli plné tiel a ešte bolo treba aj príves. A to už fungujeme tridsať rokov. Najskoršie voľné termíny pohrebov sú 16. až 17. januára. Niektorým to, žiaľ, stále nedošlo a neveria, že koronavírus existuje alebo v jeho silu. Zrejme kým sa nedostanú na Cabajskú cestu do krematória. Keby videli, čo to tam je, pochopili by,“ povedal pre aktuality.sk Peter Nemček z jednej z nitrianskych pohrebných služieb.

Polícia má pre neveriacu pani Alenu ponuku. Odkazujú jej, že sa môže zapojiť do dobrovoľníckeho programu nemocnice v Nitre a presvedčiť sa na vlastné oči. „Ak pani Alena neverí na koronavírus tu je pre ňu ponuka ako stvorená. Fakultná nemocnica Nitra-oficiálna stránka súrne potrebuje dobrovoľníkov – na pomocné sanitárske práce. Predpokladaná potreba výpomoci je počas trvania epidemiologickej situácie COVID-19.“