Slovákov údajne zadržali v Egypte na pokyn našej vlády, lebo chceli doviezť liek s Ivermektínon, tvrdí Kotleba

Šéf ĽSNS Marian Kotleba v parlamente kritizoval vládu Igora Matoviča, že na jednej strane tvrdí, že robí všetko pre to, aby pre našich občanov zabezpečili lieky na Covid, no na druhej strane údajne podľa Kotlebu slovenský veľvyslanci v Egypte informovali miestne orgány, aby zadržali Slovákov na letisku v Hurghade, ktorí chceli doviesť liek Iverzine s účinnou látkou Ivermektín, ktorý tam stojí bežne pod jedno euro.

Marian Kotleba v parlamente povedal, že poslanci aj odborníci môžu dlho diskutovať na tému, či Ivermektín lieči, alebo nie, no podľa neho je faktom to, že lekári pre seba a pre svojich príbuzných, v prípade že sa nakazia koronavírusom, túto látku zabezpečia a na vlastné riziko sa ňou liečia.

„A pravda je aj to, že napríklad v Egypte balenie tohto lieku stojí 50 centov, keď hovoríme o iverzíne. Keď vy tu viete dať desiatky miliónov eur na testovanie, a po každom plošnom testovaní stúpa krivka, ktorú chcete zlomiť, ja sa pýtam, čo by tie peniaze spravili, ak by ste tie milióny nedali to testovania, ale do liečenia ľudí?“ pýtal sa šéf ĽSNS Kotleba v Národnej rade.

„Keď sa skupina Slovákov pokúsila doniesť 1 500 balení lieku iverzín s účinnou látkou Ivermektín, tak na letisku v Hurghade po telefonáte zo slovenskej ambasády bola na nich vykonaná policajná razia a lieky im boli zabavené. Toto je vizitka vlády, ktorá sa na jednej strane vyhovára, na druhej strane bráni ľuďom v tom, keď štát ich nedokáže liečiť, aby si mohli aspoň svojpomocne zohnať lieky.“ hovoril ďalej Kotleba.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353