Slovensko

Slovákov sa pýtali, prečo sa dali teraz zaočkovať: Chcú chodiť do barov a nakupovať

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Neočkovaní Slováci prišli o kus slobody a nemôžu si od pondelka nakúpiť napríklad topánky pre dieťa či nič okrem liekov a potravín. A tak sa ich pár tisíc rozhodlo dať zaočkovať.

V piatok sa dokonca prvou dávkou vakcíny dalo zaočkovať 7310 ľudí, čo je zatiaľ najviac za posledné štyri mesiace. 

Portál presov.zoznam.sk sa pýtal ľudí v obchodných centrách, prečo sa dali zaočkovať a teda kvôli strachu z choroby to nebolo „Nebola by som tu, keby sa nemenili tie opatrenia. Ak by som sa nedala očkovať, riskujem, že sa nedostanem na vianočné nákupy. To by som deťom nevysvetlila,“  povedal Janka.

„Neviem si predstaviť, že všetci moji kamaráti budú v piatok večer niekde vonku v bare a ja budem musieť sedieť sám doma. Doteraz sa dalo fungovať von, ale je už chladnejšie a má byť vraj ešte horšie. V decembri sa vonku na lavičke určite nebude dať sedieť,“  povedal Matúš pre presov.zoznam.sk

4 Replies to “Slovákov sa pýtali, prečo sa dali teraz zaočkovať: Chcú chodiť do barov a nakupovať

  1. Čo po vakcíne? Musk vyhlásil, že do troch rokov začne vyrábať čipy do mozgu. Teda tie čipy? Však mozog nemáte, čip pre Vás bude dobrý.

  2. Vianočné darčeky ????!!!!!!!!!! To je ten najhlúpejší dôvod…, vážne choré.
    Mám vianočné darčeky už nakúpené, našťastie nemám až tak konzumne založenú rodinu, potešia ich aj drobnosti, sú šťastní, ak je veselo a sme všetci spolu. Okrem toho Vianoce nie sú o nakupovaní a obžieraní sa. S priateľmi sa budeme stretávať vonku na prechádzkach po lese, aspoň sa zahrejeme a trocha aj pohýbeme, deti sa tešia na spoločné sánkovanie, nepotrebujeme vianočné trhy. Aj tak každý prinesie nejaké koláčiky a väčšinou aj nejaké tie nápoje.

  3. Keď takto ľahko podľahnete spoluobčania, čo si myslíte, čo Vás čaká v budúcnosti? Každých 6 mesiacov ďalšia dávka a každou ďaľšou dávkou bude Vaša vlastná imunita slabšia a slabšia.

    Lebo fakt sa nedá dnes nakupovať online alebo stretnúť sa u kamaráta v dome, v byte na pivo. Lacno predávate svoje zdravie a slobodu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *