Slovákov budú na očkovanie presviedčať aj známe osobnosti. Štát spustí obrovskú kampaň

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Očkovať sa začína na Slovensku už po Vianociach a na bežnú verejnosť by malo prísť niekedy okolo Veľkej noci. Dovtedy sa budú očkovať zdravotníci či pracovníci kritickej infraštruktúry.

„Slovensko čelí silnej dezinformačnej kampani predovšetkým v online priestore. Ministerstvo už nastavilo komunikačnú stratégiu sociálnych sietí na aktívnom publikovaní objektívnych faktoch a odborných argumentoch, sprostredkovaných zrozumiteľne aj laickej verejnosti,“ uviedla hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Štát a ministerstvo zdravotníctva sa chystá spustiť obrovskú kampaň, ktorá má presviedčať Slovákov, aby sa nechali zaočkovať. Podľa prieskumov sa chce dať zaočkovať len okolo 27% ľudí. Štát tak chce do kampane zapojiť dôveryhodné osobnosti – od lekárov a vedcov až po predstaviteľov kultúry, športu, podnikania i cirkvi. „Podstatné bude, že ktokoľvek, kto sa svojím názorom a vplyvom zapojí do kampane, tak urobí z vlastného presvedčenia a bez nároku na honorár, keďže ide o citlivú a aj účelovo zneužívanú tému,“ zdôraznila Eliášová.