Slovákom stačí jeden protest. Rakúšania protestovali po celej krajine aj dnes - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Slovákom stačí jeden protest. Rakúšania protestovali po celej krajine aj dnes

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Rakúšania sa nevzdávajú a po masových protestoch, kde protestovali vo Viedni desaťtisíce ľudí proti opatreniam a povinnému očkovaniu, ktoré tam bude od 1.februára 2022, protestujú aj ďalšie dni.

Rakúšania v stredu protestovali naraz vo viacerých mestách. Dokopy tisíce ľudí odmietajú nariadenia a povinné očkovanie.

Novým symbolom protestu sa stali rúška s červeným krížom, ktoré organizátori rozdávali, avšak väčšina účastníkov si ich napriek tomu odmietla nasadiť. Tieto prípady nedodržiavania opatrení rieši polícia.

Demonštranti kričali heslá ako “Sloboda, právo, demokracia!” a zdravili i podobne zmýšľajúcich ľudí v Nemecku, Chorvátsku či Grécku, píše denník Kurier. Na sobotu 4. decembra je naplánovaná ďalšia veľká protestná akcia na znak solidarity s Austráliou, kde sa tiež uvažuje o zavedení povinnej vakcinácie proti covidu.

2 Replies to “Slovákom stačí jeden protest. Rakúšania protestovali po celej krajine aj dnes

  1. Konečně…. rakouské stavební firmy přjejdou hranice do ČR a postaví nám … dálnice, odstavné plochy pro náklad. auta, mosty, parkoviště,, opraví silnice I třídy, vystaví železniční koridory, letiště . a navíc v rakouské kvalitě!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *