Slovákom chodia SMSky, že sú pozitívni na Covid-19, ale na teste nikdy neboli

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Denník Plus 7 Dní informuje o šokujúcej správe ohľadne testov na Covid 19. Niektorým Slovákom totiž prišla SMS správa na mobilné zariadenia o tom, že sú pozitívny na Covid 19. Problém je však v tom, že nikdy neboli na testoch.

Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) má jednoduché vysvetlenie, prečo sa to deje. Na Facebooku kolujú viaceré statusy o tom, ako niekomu prišiel výsledok testu, ale na žiadnom teste pritom nebol.  „Ľudia majú tendenciu o tom špekulovať a spochybňovať kvôli tomu systém testovania, preto je dôležité sa tomu venovať,“ uviedlo na sociálnej sieti Ministerstvo zdravotníctva SR. 

NCZI vysvetľuje, že takéto prípady nie sú ojedinelé a stretávali sa s nimi už aj počas leta. Pre väčšinu podobných prípadov je vysvetlenie jednoduché. Ide o ľudskú chybu. „Nie je to o tom, že my by sme si vymýšľali telefónne čísla alebo čo. Občas sú však ľudia pri vypĺňaní svojich údajov nedôslední a pri telefónnom čísle spravia preklep,“ vysvetlila hovorkyňa NCZI pre Plus 7 Dní.