Slovensko

Slovákom asi začnú platiť, ak sa nechajú zaočkovať. Hovorí sa o takýchto peniazoch

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Slovensko má zaočkovaných len niečo cez 43% obyvateľov a masívne kampane vôbec nezabrali. Očkovacia lotéria len pohoršila ľudí a tak štát a ministerstvo zdravotníctva na čele s Vladimírom Lengvarským uvažujú, ako ešte donútiť ľudí na vakcináciu.

V hre je aj priama finančná odmena pre toho, kto sa nechá očkovať. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský v diskusii Denníka N v Komárne pripustil možnosť, že štát by mohol odmeniť ľudí za to, že sa dali očkovať proti ochoreniu COVID-19.

„Už je podľa mňa iba jedna možnosť – priame finančné platby. Keď sa budú musieť zatvárať fabriky preto, lebo ľudia budú v karanténe alebo budú chorí. Potom si už treba dať na misky váh finančné plusy a mínusy a zaoberať sa aj touto myšlienkou,“ povedal v diskusii.

Koľko by mal štát zaplatiť ľuďom, však konkretizovať nechcel. Podľa jeho slov by pre niekoho bolo dobrých 20 eur, pre niekoho až 500 eur. Na otázku moderátorky, či by sa mohlo hovoriť o odmene 100 eur, minister nereagoval.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *