Slováka v Čechách odsúdili za terorizmus. Konvertoval na Islam - MAGAZÍN 1
Slovensko

Slováka v Čechách odsúdili za terorizmus. Konvertoval na Islam

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Prvý slovenský občan, ktorý sa stal islamistom, bol v Českej republike odsúdený za terorizmus.

Pražský súd uväznil 26-ročného Dominika Kobulnického z východoslovenskej dediny Šarišské Michaľany na šesť a pol roka a 15. novembra ho vydal na Slovensko, informoval denník Denník N.

“Uráža ma, že je taká špina hádzaná na mňa. Dúfam, že bude moje meno očistené. Je to strašný zásah do môjho života. Nedokázal by som žiť s pocitom, že by som bol za niečo také odsúdený,” povedal Kobulnický na súde, ako citoval denník.

Hoci bol Slovák obvinený z prípravy teroristického útoku, bol odsúdený za šírenie terorizmu a za všeobecnú hrozbu. Stále sa ale môže odvolať.

V roku 2017 česká polícia zatkla slovenského islamistu vo svojej prenajatej miestnosti v Prahe pre podozrenie z plánovania teroristického útoku. Pod posteľou našli vojenské oblečenie, videá v arabčine a štyri kilogramy pyrotechnických chemikálii na prípravu bomby.

“Videl som, ako bojovníci islamského štátu zajali a popravili svojich väzňov tým, že im odrezali hlavy a postavili ich na ich telá,” vysvetlil svoj čin v roku 2017, ako citoval Denník N.

Nikto doma nevedel, okrem jeho priateľa, že sledoval videá džihádistov, či už pred jeho konverziou na islam, alebo po nej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *