Slováka s ťažkou chorobou doktorka poslala domov: "Nepotrebujete nemocničnú liečbu" - MAGAZÍN 1
Slovensko

Slováka s ťažkou chorobou doktorka poslala domov: “Nepotrebujete nemocničnú liečbu”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Na sociálnych sieťach sa objavila séria fotografií muža, ktorý pravdepodobne trpí psoriázou v pokročilom štádiu. Celá vec vyvoláva množstvo otázok aj kvôli tomu, že podľa doktorky, ktorá ho mala vyšetriť, nie je stav taký vážny, aby muž musel byť hospitalizovaný.

Fotografia muža v nelichotivom stave sa objavili na facebookovej stránke Nekŕmte nás odpadom. Stránka sa venuje zdieľaniu vážnych spoločenských a neriešených prípadov. Materiály stránke prichádzajú od ľudí z celého Slovenska. Filozofiou stránky je pomôcť občanovi a zákazníkom, ktorí majú pocit, že bola poškodené ich práva.

Príspevok z 9. júna však na internete vyvoláva oveľa väčšie pohoršenie ako iné. Na stránke sa objavili fotografie muža, ktorý na prvý pohľad trpí psoriázou. Je to jedno z najčastejších chronických ochorení kože ľudí. Pri tomto ochorení imunitný systém spustí rýchly rast a zvýšené odlupovanie buniek pokožky, čo následne silno deformuje aj celkový vzhľad človeka.

Celý tento príspevok je nepochopiteľný z toho dôvodu, že lekárka, ktorá mala takto chorého pacienta vyšetriť, uviedla, že jeho stav nie je natoľko vážny, aby musel byť hospitalizovaný. Táto informácia je uvedená v popise fotografií.

“To len aby ste mali predstavu, ako vyzerá človek, ktorý podľa pani MUDr. Moniky Psotovej nepotrebuje nemocničnú liečbu! Vďaka pani doktorka. Stretneme sa na súde, “je uvedené na stránke.

Psoriáza (lupienka) je jedným z najčastejších kožných neinfekčných ochorení postihujúcich predovšetkým kožu, okrem pokožky môže postihovať aj nechty a kĺby. Choroba postihuje asi 2-3% populácie. Najčastejšie sa zmeny kože prvýkrát objavujú medzi 10. a 25. alebo medzi 35. a 60. rokom života.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *