Slovák v nemocnici: Robili mi testy dovtedy, kým som nebol pozitívny. Pozrite sa, nikto tu nie je. Aká je pravda? - MAGAZÍN 1
Slovensko

Slovák v nemocnici: Robili mi testy dovtedy, kým som nebol pozitívny. Pozrite sa, nikto tu nie je. Aká je pravda?

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Na sociálnej sieti sa objavilo video Slováka, ktorý tvrdí, že je v nemocnici na bratislavských Kramároch, kde leží na oddelení covid 19.

Muž tvrdí, že mu robili testy na covid do vtedy, kým nebol pozitívny. Údajne mu mali robiť 5 testov a posledný vyšiel pozitívny. Slovák ukazuje zábery a tvrdí, že na covidových oddeleniach nikto nie je. Ukazuje priestor, kde je sám. Či však naozaj ide o miesta, kde majú byť covid pacienti nie je jasné. Nie je ani jasné, prečo je v miestnosti sám.

Podľa neho však takto vytvárajú covidové štatistiky. Testujú ľudí dovtedy, kým im nezistia, že majú covid. Mužovi nakoniec robia rontgen, aby zistili, či má zápal pľúc.

Oficiálne čísla covid pacientov podľa ministerstva zdravotníctva “V nemocniciach je hospitalizovaných 788 pacientov, potvrdené ochorenie má 723 ľudí. Spomedzi hospitalizovaných nie je vôbec zaočkovaných alebo len čiastočne zaočkovaných 83,48 % ľudí. Na JIS je 91 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 75 osôb.” píšu na sociálnej sieti k dnešnému dňu.

Stanovisko k videu nám zaslala aj samotná nemocnica “Osoba vo videu sa nachádza v priestoroch Centrálneho prijímacieho oddelenia v Nemocnici akad. L.Dérera na Kramároch, ktoré slúžia ako izolačné priestory pre pacienta u ktorého je diagnostikované ochorenie COVID-19. Táto osoba sa nenachádza na COVID oddelení ako vo videu tvrdí, ale v izolačných priestoroch Centrálneho prijímacieho oddelenia. Takýto pacient, ktorý má klinické príznaky ochorenia a tiež pozitívny test je v izolačných priestoroch Centrálneho prijímacieho oddelenia uložený do doby jeho prevozu na COVID oddelenie, ktoré sa nachádza v rámci danej nemocnice.

V Univerzitnej nemocnici Bratislava je aktuálne hospitalizovaných 55 pacientov s ochorením COVID-19. Naši zdravotníci sa ešte nestihli spamätať z náročného obdobia 2. vlny pandémie a dnes sa opäť denne stretávajú s náporom pacientov ( z ktorých je 80 percent nezaočkovaných) v našich nemocniciach, kde okrem starostlivosti na COVID oddeleniach poskytujeme aj bielu zdravotnú starostlivosť.

Veľmi nás mrzí takého zľahčovanie situácie a tiež zavádzanie verejnosti o tom, že nemocnice sú prázdne. Vyjadrenia osoby vo videu nie sú na mieste a absolútne neopisujú reálnu situáciu v našej nemocnici.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *