Zo sveta

Slovák natočil vo Viedni plné ihrisko hrajúcich sa detí. U nás? Vyženú vás policajti

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Opatrenia na Slovensku sú prísne a internetom sa šíria videá, kde sú malé deti s mamičkami vyháňané u detských ihrísk (článok tu). Niektoré mestá si svoje ihriská opáskovali, aby sa tam nezdržovali ľudia. Má to zabrániť šíreniu koronavírusu.

Kotlebovec Lukáš Kopic natočil video vo Viedni, kde je s manželkou na detskom ihrisku plnom malých detí hrajúcich sa na čerstvom vzduchu „Nedalo mi a pri návšteve Viedne som natočil krátke video z detského ihriska. Dnes bol krásny a slnečný deň, viedenské ihrisko plné detí a ich rodičov – všetci bez rúšok. Ani náznak šikany, buzerácie a vytvárania strachu. Asi 100 kilometrov od slovenských hraníc som zažil presný opak toho, čo som videl na videu z Púchova, kde policajti šikanóznym spôsobom vyháňajú z ihriska hrajúce sa deti a ich rodičov.“ píše.

Nedali ste im chlieb a beriete im hry, hovorí Kopač. „Naša diletantská vláda je na tom tak zle, že nedokáže dať ľuďom a deťom už ani ten pomyselný chlieb a hry. Zdevastované existencie, zúfalí rodičia, ktorí nemajú prostriedky na základné potreby ako sú plnohodnotné potraviny. Deťom, ktorým bol doslova ukradnutý jeden rok zo života, ktorý mali a mohli prežívať tak, ako si to možno pamätáme my, sú kradnuté už aj tie hry…“Vláde odkazuje: Paprče preč!

„Prekročili ste červenú čiaru a ľudia si vás navždy budú pamätať ako najneschopnejšiu, najsadickejšiu a najarogantnejšiu bandu luzrov. Neštítite sa ničoho. Neštítite sa likvidovať rodiny a deti, podniky, jednotlivcov, skupiny. A vašu zvrhlosť si aktuálne ventilujete na detských ihriskách. Keď ľuďom siahnete na chlieb a hry, budú to ochotní tolerovať iba dovtedy, dokedy sa to nezačne bytostne týkať ich detí. Hovorí sa, že národ má krátku pamäť, ale garantujem vám, že rodičia nie! Takže ešte raz, priateľská rada na záver: PAPRČE PREČ OD NAŠICH DETÍ!“