Slovensko

Slovák dohováral ľuďom v MHD, aby sa zobudili. Tí mu nadávali, že je dement, drbnu*ý, idiot a má držať hubu (Video)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Na sociálnej sieti sa objavilo video pravdepodobne z bratislavskej MHD, kde muž bez rúška (alebo minimálne bez respirátora) vedia ostrú debatu s ostatnými cestujúcimi. Tí mu hovoria, aby bol ticho a dodržiaval opatrenia.

Muž sa však nezdáva a dohovára im, aby neverili všetkému, čo je v televízii a zobudili sa. Polícia Slovenskej republiky toto video označila ako HOAX. „Video je štúdiovým príkladom „mesiášskeho komplexu“, ktorý je prítomný v mnohých podobných prípadoch, kedy sa konkrétne osoby stavajú do úlohy revolucionárov a spasiteľov – len oni vedia, aké zákony (ne)platia, čo je (ne)nulitné, ako (ne)bezpečná je pandémia, kto (ne)chce zotročovať národ a podobne. Len oni sa vedia obetovať a ukazovať ostatným správnu cestu. Len oni sa nedali nachytať a len oni sú o krok vpred.“ píše Polícia.

Muž vo videu sa snaží celý čas ľuďom dohovárať, aby sa už zobudili a aj keď mu jeden z cestujúcich nadáva, aby držal hubu a že je idiot, dement a drbn*tý, on mu hovorí, že nie sú nepriatelia.