Politika Spoločnosť

Slováci volili podľa emócií a nie podľa rozumu

Slováci volili v prvom kole prezidentských volieb podľa emócií, a nie podľa rozumu. Pre agentúru SITA to povedal politológ Ján Baránek. „Keby prevládlo rácio, výsledok by bol iný,“ vyhlásil. Víťazstvo Zuzany Čaputovej, ktorá získala vyše 40 percent hlasov, pripisuje súčasnej politickej atmosfére v krajine. Ľudia chcú podľa Baránka „niečo nové“, a to nové im prináša práve Čaputová.

V konečnom dôsledku si však myslí, že prvé kolo prezidentských volieb neprinieslo veľké prekvapenie. Mierne ho prekvapil vysoký náskok Čaputovej oproti Marošovi Šefčovičovi, ktorý získal 18,6 percenta hlasov. Sklamaný je z nízkeho výsledku Františka Mikloška, ktorého volilo 5,7 percenta ľudí.

V druhom kole je podľa Baránka dôležité, ako sa rozhodnú hlasovať voliči neúspešných kandidátov, čo je podľa neho ťažké zhodnotiť. Voliči Mariana Kotlebu a Štefana Harabina sa podľa neho nepriklonia ani k Čaputovej ani k Šefčovičovi, skôr voliť nepôjdu. „Nasledujúce dva týždne bude veselo,“ povedal na záver.

One Reply to “Slováci volili podľa emócií a nie podľa rozumu”

  1. Moj nazor na celu atmosferu Slovenskeho naroda my sme prispaty bojazlivy narod na svete narod uz neveri nikomu stych oligarchov atd neviem ako ich pomenovat .Moj nazor na pani Čaputovu tlači sa za prezidentku a chce pomoc imigrantom nech sa pači pani Čaputova gratulujem vam ale skuste sa zamysliet nad sebou čo stvaraju v inych štatoch a to chcete docielit tak vam naozaj gratulujem ktomu ale jedno je iste nech jeden my znich siahne narodinu ženu neter dceru sestru mamu tak neručim za seba čo budu ake nasledky atd a potom koho udam budete prave vy pani Čaputova.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *