Slováci si pýtajú od lekárov potvrdenie o očkovaní bez očkovania. Toľkoto zaplatia! - MAGAZÍN 1
Slovensko

Slováci si pýtajú od lekárov potvrdenie o očkovaní bez očkovania. Toľkoto zaplatia!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Tlačenie do očkovania a výhody pre očkovaných spôsobili, že niektorí Slováci hľadajú cesty, ako sa stať očkovanými ale len na papieri. Neveria experimentálnymi vakcínam, za ktoré neručia samotní výrobcovia, ale chcú výhody ako majú očkovaní.

A tak sa množia prípady, kedy ľudia chodia za doktormi a chcú za úplatok dostať takéto potvrdenie. O svojom prípade otvorene ako jedna z prvých hovorila aj lekárka Jana Bendová z Veľkého Bielu.

„Dnes za mnou do ambulancie prišiel jeden z našich pacientov. Dopočul sa, že očkujeme, tak sa prišiel slušne opýtať, či mu nedáme potvrdenie, že je zaočkovaný, aj keď nie je. Upozornila som ho na to, že to je navádzanie na trestný čin falšovania zdravotnej dokumentácie. A on na to: ‘Aký trestný čin, veď ja to nikomu nepoviem’,” prezradila.

V očkovacom centre Malackách sa s požiadavkou o falošné potvrdenie o vakcinácii stretli taktiež. „Nie je to na bežnej báze, že sa to deje každý deň, ale tých prípadov už bolo asi desať,“ prezradila zdravotníčka zo spomínaného centra.

Podobné prípady potvrdili aj zdravotníci z najväčšieho veľkokapacitné očkovacieho centra v SR v Bratislave. Po internete kolujú informácie, že pacienti sú ochotní platiť za falošné potvrdenie v stovkách eur. „Mne bolo ponúknutých 600 eur za potvrdenie o vakcinácii, pracuje v MOM,“ komentovala zdravotníčka príspevok lekárky Bendovej.