Slovensko

Slováci sa nevzdávajú v boji proti vládnym nariadeniam! V stredu idú v podstate zablokovať komplet dopravu

Slováci žijúci tesne za hranicami, ktorí však pracujú na Slovensku a kvôli opatreniam vlády majú sťažené podmienky, ak nie sú zaočkovaní, nepoľavujú vo svojich protestoch na hraniciach.

Každý deň môžeme zachytiť sériu menších protestov, no na túto stredu sa chystajú tie najväčšie a pendleri sa rozhodli zablokovať rovno celé diaľnice. Protestujúcich nahnevali vyjadrenia ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského o sprísnení opatrení na hraniciach.

Protestujúci sa predbežne dohodli na blokáde hraníc od stredy (21.7.) o 17.00 hod. Blokovať by mali priechody Čunovo – Rajka a aj „rakúsky“ priechod z Jaroviec do Kittsee a na českej strane Brodské – Lanžhot.

Podporu už dostali od strany Mariana Kotlebu či strany SMER. Plánujú však osloviť aj Hlas. Kotlebovcov môžeme neustále vidieť na hraničných protestoch, kde stoja na strane ľudí. Naposledy zadržali poslanca ĽSNS Petra Krupu, ktorý pomáhal občanom odtiahnuť betónové zábrany na hraniciach alebo Kristínu Laššákovú, ktorá je aj členkou štábu pendlerov, ktorí neustále riešia problémy s vládou a ich nariadeniami.