Slovensko

Slováci sa nechcú očkovať a tak sa idú rozdávať peniaze, rozhodol Matovič a vyčlenil milióny

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Na Slovensku sa stále nechce dať väčšina obyvateľstva zaočkovať a vláda preto vymýšľa rôzne páky, ako ľudí motivovať nechať do seba pichnúť túto látku.

Zaočkovaní ľudia nebudú musieť po príchode zo zahraničia ísť do karantény a hovorí sa aj o voľnejšom vstupe do obchodov. Najnovšie minister financií Igor Matovič hovorí o lotérii pre očkovaných. Tá bude fungovať na báze sprostredkovania. Ak niekoho presvedčíš na očkovanie, môžeš získať 30, 60 alebo 90 eur.

„Slovensko výrazne zaostáva. Musíme začať odškodňovať ľudí za to, že sa pôjdu očkovať, napriek tomu, že nechcú,“ hovorí Matovič.

Suma závisí od toho, či pôjde o osobu do 50 rokov, do 60 rokov, alebo nad 60 rokov. Táto akcia bude platiť pre obyvateľov Slovenska od 1. júla 2021 do 31. októbra. Okrem toho sa bude každý týždeň žrebovať o sumu do dvoch miliónov eur.

„Očkovacia prémia bude zahŕňať týždenné žrebovanie. Na ceny by boli použité dva milióny eur a zahrnutí budú všetci zaočkovaní nad 18 rokov,“ uviedol minister s tým, že v žrebovaní budú aj ľudia, čo sa už zaočkovali. 

Podľa Matoviča by malo ísť o jedno veľké žrebovanie raz do týždňa na RTVS a malé žrebovania každý deň.

Druhý nástroj bude sprostredkovateľský bonus. „To znamená, že budú motivovaní tí, ktorí presvedčia niekoho na očkovanie,“ dodal.