Slovensko

Slováci prešpekulovane protestujú v zahraničných reťazcoch. Tie prosia políciu, ktorá je bezradná

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Slovenskí aktivisti, ktorí nesúhlasia s pandemickými opatreniami a lockdownami si našli premyslený spôsob protestovania. V predajniach zahraničných reťazcov si nakúpia plné košíky a pri pokladni si zložia rúška. To spôsobí zablokovanie predajne a obrovské škody pre zahraničné reťazce.

Slovenská aliancia moderného obchodu (SAMO), ktorá zdržuje obchody ako Tesco, Billa, Kaufland, Lidl či Metro upozorňuje na tento fenomén a vyzýva políciu, aby okamžite konala.

„Obchodníci nevedia takýmto situáciám efektívne zabrániť vlastnými silami. Jednak preto, lebo v čase, keď vchádzajú do predajne okolo zamestnanca SBS, majú rúško nasadené a zložia si ho až následne v predajni. Tiež ale preto, lebo sú v početnej presile. Jedinou našou možnosťou je apelovať na týchto ľudí, aby si rúška nasadili a po neuposlúchnutí zavolať políciu, čo aj robíme,“ povedal Krajčovič zástupca aliancie.

„Polícia musí mať právomoc takýchto nedisciplinovaných ľudí z predajne okamžite vykázať, aby sa nenarúšal riadny chod predajní a nedochádzalo k ohrozovaniu zdravia. Ľudia majú právo bezpečne si nakúpiť a doplniť si potraviny do domácností,“ doplnil Krajčovič.

Aktivisti chcú takto ukázať svoju nespokojnosť s pravidlami pandémie a reťazce sú proti ním v podstate bezbranné. Skupiny vedia prísť utajene do prevádzky a celú „show“ spustia až pred pokladňami, kde vedúci prevádzok, ako sme videli v LIDL Prievidza, zastavil celú predajňu. Aktivisti na sociálnych sieťach potom oslavujú, že zastavili tržby zahraničnému reťazcu „ktorý aj tak vyváža zisky na západ a nepodporuje našu ekonomiku“.

5 Replies to “Slováci prešpekulovane protestujú v zahraničných reťazcoch. Tie prosia políciu, ktorá je bezradná

  1. Dobrý deň, v prvom rade si overte fakty.Píšete o niečom, kde ste vy neboli.
    Občania Slovenskej republiky si boli nakúpiť slobodne potraviny v potravinách.Slobodne,na základe zákonov Slovenskej republiky.Slobodne každý s vlastnou tvárou. Slobodne už pri vchode, počas a pri odchode.Nik tam nešpekuloval, nik z nakupujúcich nemal na tvári nič, všetci si zaplatili a chceli dôstojne odísť.Nik neprovokoval. Kde sa vyžaduje preukázanie totožnosti, pri nákupe potravín??? Zadržali občanov Slovenskej republiky, pri nákupe obyčajných potravín. ROZUMIETE ?! Nabudúce, budú požadovať od Vás čo⁉️..covid Pas⁉️

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *