SLOVÁCI POZOR!: V Chorvátsku natočili pri brehu obrovského žraloka! (Video) - MAGAZÍN 1
Zo sveta

SLOVÁCI POZOR!: V Chorvátsku natočili pri brehu obrovského žraloka! (Video)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Chorvátsky portál Index.hr varuje pred dravcom, ktorý sa objavil pri letovisku Šibenik v Dalmácii v plytkej vode neďaleko pláže. Server zdôrazňuje, že podľa videa, ktoré poskytli turisti, nejde odhadnúť, o aký druh žraloka sa jedná.

“Výskyt takéhoto dravca tú miestni obyvatelia nepamätajú,” hovorí portálu jeden z očitých svedkov.

https://www.youtube.com/watch?v=sjbdy8xUrb8

Odborníci uvádzajú, že v Jadranskom mori žijú druhy žralokov, ktoré pre ľudí nepredstavujú hrozbu. Sú to žralok trpasličí, pichľavý, žralok obyčajný, žralok hlbinný. Tieto druhy, ako tvrdia experti, sú pomerne pokojné, nie sú agresívne a tiež nie sú príliš veľké.

Ale žijú tu aj iné druhy, napríklad modrý žralok, ktorý môžu byt agresívnejší. V Chorvátsku však došlo k prípadom, kedy títo dravci útočili na ľudí.

Experti predpokladajú, že tento rok do Chorvátska príde 20 miliónov turistov, ktorí realizujú okolo 110 miliónov prenocovaní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *