Slováci ostali v šoku: Ľuďom chodia správy, aby večer nekúrili, pretože ceny idú hore: "Máme zamrznúť?!" - MAGAZÍN 1
Slovensko

Slováci ostali v šoku: Ľuďom chodia správy, aby večer nekúrili, pretože ceny idú hore: “Máme zamrznúť?!”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Ľudia si najprv mysleli, že je to len vtip, no je to realita. Východoslovenská energetika a energetici z nej vyzývajú ľudí, aby v noci nekúrili. Chcú im tak pomôcť, aby ušetrili.

Zákazníkom posielajú email a ten, kto v noci vypne kúrenie sa zapojí do súťaže a môže vyhrať 100€.

„Vážený zákazník, v nadväznosti na možné zvyšovanie cien energií sme minulý týždeň spustili šetriacu výzvu. Zapojilo sa už viac ako 3 500 domácností s inteligentným meračom spotreby. … Pokračujeme aj tento týždeň a opäť môžete hrať o finančnú odmenu. Výzva pre tento týždeň je: Vypnite na noc kúrenie počas celého týždňa. Spánok v chladnej miestnosti pozitívne vplýva na váš metabolizmus a zároveň zabezpečuje lepšiu kvalitu spánku. Ešte stále môžete vyhrať 5 × 100 eur každý týždeň.” taký email prišiel pani Ivete.

Ivetu to však pekne nahnevalo

„Čím sme si to zaslúžili, a hlavne naši otcovia, mamy, dedkovia a babky, aby museli spať v chladnej izbe. Kde sme sa to v našom demokratickom štáte dostali… Och, veľmi som pohoršená,” napísala na sociálnej sieti s tým, že má doma chorého plienkovaného človeka.

„Tohtoročná a stále pretrvávajúca kríza je globálna a veľmi citlivo sa prejavuje v krajinách EÚ, Slovensko nevynímajúc. Navýšenie cien energií pre slovenské domácnosti očakávame od 1. januára 2022. Naša spoločnosť už niekoľko rokov pomáha svojim zákazníkom, ako ušetriť na energiách. Tentokrát oslovujeme domácnosti, ktoré majú nadpriemernú spotrebu energií – a teda tie, ktorých sa zdražovanie môže dotknúť najviac,” uvádza v stanovisku Katarína Šulíková z komunikačného oddelenia VSE.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *