Slováci nechcú Američanov! Chystajú masový protest pred Americkou ambasádou - MAGAZÍN 1
Slovensko

Slováci nechcú Američanov! Chystajú masový protest pred Americkou ambasádou

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Vláda Eduarda Hegera schválila zmluvu o obrannej spolupráci s Američanmi, čo znamená, že Americkí vojaci si na Slovensku budú môcť prakticky robiť čo chcú a dovoľovať si bez toho, aby naše zákony či naši policajti mali nad nimi moc. Okrem toho si tu budú môcť voziť vojenskú techniku a rôzne zbrane a využívať naše letiská a základne. Stávame sa tak cieľom pre Rusov.

Ak bude táto vojenská zmluva ratifikovaná aj parlamentom a prezidentkou, Spojeným štátom de facto odovzdáme naše letiská v Sliači a Malackách minimálne na 10 rokov.

Americkí vojaci budú mať podľa tejto zmluvy výnimočné postavenie. Stanú sa z nich v podstate nadľudia. Trestné činy amerických vojakov budú môcť stíhať primárne americké orgány. Dokonca trestné činy amerických vojakov v sadzbe do troch rokov nebude musieť americká strana, slovenským orgánom ani len nahlásiť.

Američania ďalej budú môcť do svojich de facto vojenských základní na Slovensku doniesť akékoľvek zbrane. Americkí vojaci sa tiež môžu pohybovať na autách, či lietadlách voľne po Slovensku a slovenská polícia nemá právo kontrolovať čo prevážajú.

Sociálnymi sieťami sa teraz šíri výzva na obrovský protest pred Americkou ambasádou v Bratislave

Tisíce ľudí zdieľajú pozvánku na 22.januára 2022, kde sa chcú o 13:00 stretnúť pred Americkou ambasádou a vyjadriť svoj nesúhlas s touto zmluvou.

Takúto zmluvu ostro kritizuje aj šéf ĽSNS Marian Kotleba vo svojom videu:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *