Slováci cez lockdown chodia do supermarketov ešte viac, ako pred pandémiou - MAGAZÍN 1
Slovensko

Slováci cez lockdown chodia do supermarketov ešte viac, ako pred pandémiou

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Už vyše týždňa sme všetci v lockdowne a zavreli sa fitness centrá, kaderníctva, obchody či iné služby. Technologické služby ako Google a Apple merajú, kam všade Slováci chodia vďaka ich telefónom.

Spoločnosť Google porovnáva pohyb Slovákov do 2.decembra s časmi ešte pred pandémiou, a to v období od 3.januára do 6.februára 2020. Oproti tomuto obdobiu pred pandémiou chodíme dnes v lockdowne sa zábavou o 34% menej. Do tejto kategórie ráta Google reštaurácie, kaviarne, kiná, zábavné parky, múzeá, knižnice a nákupné centrá. Väčšinu prevádzok zatvorili, no obchodné centrá nie. Do nich si ľudia stále môžu chodiť nakúpiť lieky, zdravotnícke pomôcky, potraviny, drogériu alebo aj vyzdvihnúť online objednávky.

Kde však za posledné dni lockdownu stúpla mobilita o 19% sú potraviny, supermarkety, trhy, drogérie či lekárne. Cesta do práce klesla o 21% oproti časom pred pandémiou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *