Slováci aj Česi si prikladajú magnety na miesto, kde ich očkovali. Obsahuje niečo vakcína?! - MAGAZÍN 1
Slovensko

Slováci aj Česi si prikladajú magnety na miesto, kde ich očkovali. Obsahuje niečo vakcína?!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Sociálnymi sieťami sa začali šíriť videá, kde si údajne zaočkovaní ľudia prikladajú magnety na miesto, kde im bola pichnutá vakcína proti koronavírusu. Tvrdia, že vakcína musí obsahovať niečo, čo dokáže udržať magnet na mieste vpichu. Portál, ktorý preveruje fakty však tieto tvrdenia za pomoci odborníkov vyvracia.

Odborníci pre fakty.afp.com tvrdia, že zo záberov nemožno určiť či sa jedná o skutočné magnety alebo či títo ľudia boli skutočne zaočkovaní. Vakcíny neobsahujú žiadne prvky, ktoré by mohli priťahovať magnet. „Očkovanie proti chorobe Covid-19 nemôže spôsobiť magnetizáciu vašej ruky či ramena. To je jednoducho hoax,“ povedal Stephen Schrantz, špecialista na infekčné choroby z Univerzity v Chicagu pre AFP Fakty.

„Neexistuje absolútne žiadna možnosť, že by vakcína mohla spôsobiť takúto reakciu,“ povedal Schrantz.

Slovenka vo videu tvrdí, že vakcína musí niečo obsahovať a treba to skúšať. V komentároch jej však ďalšia žena odpovedá, že to skúšali tiež a magnetka im tam vôbec nedržala. Podobné video nahrali aj Česi.