Slniečkarka vyhlásila: „Nebude stačiť zbombardovať Rusko! Musíme jesť deti a zachrániť planétu“

Problém preľudnenia planéty a jej znečistenie nezmizne, „aj keby bolo Rusko vybombardované“, a preto je potrebné „zjesť deti“.

Túto neuveriteľnú tézu vyhlásila aktivistka z hnutia LaRouche na schôdzke s Alexandrou Ocasio-Cortézovou, kongresmankou snemovne reprezentantov za Demokratickú stranu v USA.

Video zo scény zdieľal novinár Ryan Saavedra na svojom Twitteri.

Členka hnutia LaRouche v tričku s nápisom „Zachrániť planétu – jesť deti“ predniesla poslucháčom trochu hysterickú reč, že „na planéte je príliš veľa ľudí“ a vyzvala na „zbavenie sa detí“.

Hnutie samotné upozornilo na incident, a pripustilo, že vyhlásenie ich aktivistov bola dráždivá politika.

Navyše si hnutie LaRouche všimlo, že Ocasio-Cortézová „nevylúčila“ možnosť navrhnutú aktivistkou.

Zábery ukazujú, že volanie členky hnutia LaRouche „zjesť deti“ vyvolalo v hale kontroverzné reakcie. A keď aktivistka ukončila reč a stíchla, členka kongresu ju povzbudil a povedala nech „pokračuje“, ale mikrofón jej bol odobratý a bola požiadaná, aby sa posadila.

Potom, čo sa aktivistka upokojila, Okasio-Cortesová oznámila, že treba naliehavo riešiť otázku zmeny klímy a uvedomiť si, že v tejto otázke existuje mnoho riešení.

Hnutie založil americký ekonóm a politik Lyndon LaRouche. Organizácia naďalej propaguje jeho myšlienky a vyzýva k reforme globálneho finančného systému.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.