Slniečkarka postavila migrantom tábor na svojej záhrade. Dnes prosí o pomoc - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Slniečkarka postavila migrantom tábor na svojej záhrade. Dnes prosí o pomoc

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Žena z Belgicka, ktorá pred viac ako dvoma rokmi pozvala na svoju záhradu bývať migrantov, ktorí sa snažia dostať do Anglicka, teraz prosí, aby odišli. Názor zmenila po sérii incidentov.

Situácia v provizórnom tábore na záhrade Simon-Hodyové sa natoľko zhoršila, že začala byť neudržateľná. Rodina už prestala poskytovať migrantom pomoc, pretože alkohol spolu s násilím spôsobili, že sa cítia ohrození na živote.

Už v apríli prišla tlačová správa, že zúfalí susedia žiadajú políciu o odstránenie tábora migrantov na záhrade tejto slniečkarky. Vtedy ešte majiteľka záhrady bojovala za to, aby tam títo migranti ostali.

V jej záhrade sa vyskytovalo cez 100 migrantov, niektorí z nich mohli pochádzať aj z neslávne slávneho tábora migrantov vo francúzskom Calais, ktorý sa preslávil tvrdým násilím migrantov.

zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *