Zo sveta

Slniečkarka, ktorá zachraňuje migrantov na mori, doviezla troch vrahov do Talianska

Carola Racketeová, neslávne známa kapitánka transportnej lode NGO Sea-Watch 3, priviezla do Talianska troch mužov, ktorí v Líbyi riadili zadržovacie centrum migrantov. Migranti tu boli znásilňovaní, mučení a niektorí aj zavraždení. Podozriví boli údajne zatknutí v prijímacom centre v talianskej Messine.

Polícia pôvodne zatajila zatknutie troch mužov zo skupiny štyridsiatich migrantov, ku ktorým údajne došlo v rovnaký deň, keď sa migranti z lode vylodili. Títo traja muži boli formálne obvinení zo „nezákonného konania väzenského strediska“, vrátane mučenia, znásilnenia, únosu a dokonca vraždy.

Matteo Salvini, vodca národne populistickej strany Lega, v reakcii na túto správu prehlásil: „Nielen že kapitánka lode porušila zákony ale vyložila aj troch imigrantov obvinených z násilia, znásilnenia, únosu, vraždy v Taliansku. Poslanci Demokratickej strany sa previnili tým, že požadovali pristátie všetkých prisťahovalcov vrátane tých, ktorí sú teraz podozriví z najhorších zločinov. „

Podľa redaktorky Chiary Giannini, ktorá cituje „spoľahlivé zdroje“, požiadala nová ministerka vnútra Luciana Lamorgeseová o embargo na túto správu. Namiesto toho však novinári zverejnili prípad zatknutia spoločne s menami troch podozrivých – 27 ročného Mohammeda Conde, 26 ročného Hamed Ahmed a 24 ročného Mahmoud Ashuia. Condé je z Guiney, zatiaľ čo Ahmed a Ashuia sú Egypťania.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *