Slniečkari vozia migrantov do Európy a tí sa odvďačili tým, že zapálili ľudom autá a budovy - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Slniečkari vozia migrantov do Európy a tí sa odvďačili tým, že zapálili ľudom autá a budovy

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

107 prisťahovalcov bolo zatknutých potom, čo zapálili v záchytnom stredisku na Malte päť osobných vozidiel a budovy v stredisku. Požiar zničil časť budov, kde migranti prebývali. Jeden policajt bol pri zásahu zranený.

Svedkovia hovoria, že v nedeľu večer, migranti násilím prevzali kontrolu nad časťou prijímacieho strediska Hal Far, bývalých britských kasární v blízkosti medzinárodného letiska Malta. Požiar bol založený na niekoľkých miestach. Zapálené automobily, patrili k zamestnancom strediska, informuje agentúra Reuters.

Hoci nie je celkom jasné, prečo násilie vypuklo, niektorí svedkovia vyhlasujú, že nepokoje začali po tom, čo polícia zabránila vstupu niektorých migrantov do centra. Iné správy zase tvrdia, že migrantom nebol umožnený opätovný vstup do strediska.

Podobne ako v Grécku, prijímacie strediská na Malte boli nedávno zriadené po príchode niekoľkých stoviek migrantov toto leto. V súčasnej dobe prijímacie stredisko Hal Far hosťuje približne 1200 ľudí. Teraz je naplnené takmer na 100%.

Títo migranti sú často zachránení už na pobreží Afriky, kde ich slniečkarske mimovládne lode zachraňujú a hneď dovážajú do Európy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *