Zo sveta

Slniečkari vozia migrantov do Európy a tí sa odvďačili tým, že zapálili ľudom autá a budovy

107 prisťahovalcov bolo zatknutých potom, čo zapálili v záchytnom stredisku na Malte päť osobných vozidiel a budovy v stredisku. Požiar zničil časť budov, kde migranti prebývali. Jeden policajt bol pri zásahu zranený.

Svedkovia hovoria, že v nedeľu večer, migranti násilím prevzali kontrolu nad časťou prijímacieho strediska Hal Far, bývalých britských kasární v blízkosti medzinárodného letiska Malta. Požiar bol založený na niekoľkých miestach. Zapálené automobily, patrili k zamestnancom strediska, informuje agentúra Reuters.

Hoci nie je celkom jasné, prečo násilie vypuklo, niektorí svedkovia vyhlasujú, že nepokoje začali po tom, čo polícia zabránila vstupu niektorých migrantov do centra. Iné správy zase tvrdia, že migrantom nebol umožnený opätovný vstup do strediska.

Podobne ako v Grécku, prijímacie strediská na Malte boli nedávno zriadené po príchode niekoľkých stoviek migrantov toto leto. V súčasnej dobe prijímacie stredisko Hal Far hosťuje približne 1200 ľudí. Teraz je naplnené takmer na 100%.

Títo migranti sú často zachránení už na pobreží Afriky, kde ich slniečkarske mimovládne lode zachraňujú a hneď dovážajú do Európy.

3 Replies to “Slniečkari vozia migrantov do Európy a tí sa odvďačili tým, že zapálili ľudom autá a budovy

  1. Myslím že vo svete kde sú veľké požiare sú úmyselné a je to nový terorizmus zo strany migrantov a oni sa na tom bavia! To je môj názor takže tak!

  2. nedávno predsa EÚ parlament neschválil dovoz a prijímanie migrantov z Afriky, tak prečo sa tak stále deje ? EÚ parlament je len teda divadlo ? kde sú draho platené bábky – tzv. poslanci. Viem, že keď napíšem čokoľvek, tak je to zbytočné. Tak načo je vlastne tento blok, táto stránka, keď nemá žiadnu účinnosť ?

  3. Všetkých ktorí pomáhajú dostať migrantov do Európy zatvoriť do basy a bolo by po probléme a všetkých ktorí sa nevedia prispôsobiť a robia problémy vyhnať odkiaľ prišli. To sú naozaj všetci poslanci v Európe taký tupý že nevedia presadiť takýto jednoduchí zákon.Hadam sa nebudeme báť tam kde žijeme. Mi nerobíme problémy,robia ho tí ktorí do Európy prišli. Toto už nie je demokracia .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *