Slniečkari v Taliansku obsadili nelegálne prázdne byty a nasťahovali tam migrantov - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Slniečkari v Taliansku obsadili nelegálne prázdne byty a nasťahovali tam migrantov

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Polícia zatkla päť členov liberálnej extrémistickej skupiny z Milána po tom, čo sa vlámali do prázdnej verejnej budovy a nelegálne ju odovzdali migrantom.

Traja talianski štátni príslušníci, Rumun a Angolan, sú členmi krajne ľavicovej skupiny Ambitanti Barona (podobné ako u nás Antifa). Tá tvrdí, že bojuje proti vysťahovaniu migrantov a za ich právo na bývanie, uvádza taliansky denník Il Giornale.

Polícia tvrdí, že sa skupina vlámala do neobývaných bytov vo verejnom vlastníctve a potom ich nelegálne pridelila migrantom. Noví obyvatelia (migranti) platia tejto skupine 700 až 1 400 EUR, čo vyšetrovatelia označujú ako úplatky.

Skupina vyhlásila, že perzekúcie a zatýkanie je “politický útok” a pohrozila, že začne tvrdší fyzický nátlak. Verejné bývania pre migrantov je v mnohých talianskych mestách významnou politickou témou. Začiatkom tohto roka pravicový starosta mesta Sesto San Giovanni Roberto Di Stefano ukončil liberálnu zvyklosť, kedy sa dávali migrantom prednostne byty pred domácim talianskym obyvateľstvom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *