Slovensko

SLEDUJEME ONLINE: Súd s Kotlebom. Kotleba prišiel na pojednávanie v rúšku s takýmto číslom!

Štvrtok 28. mája 2020 pokračuje súd s predsedom ĽS Naše Slovensko Marianom Kotlebom za darovanie šekov chudobným rodinám. Prokurátor Kotlebu obvinil z prečinu prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd za sumu, ktorú Kotleba rodinám odovzdal.

Sledujeme online:

17:10  Súd prerušil hlavné pojednávanie. Pokračovať sa bude opäť zajtra o 9:00.

17:05 – Prokurátor Honz odvolal svoj návrh na vypočutie Jakuba Drábika, autora knihy Fašizmus, ako svedka a požaduje jeho predvolanie ako spracovateľa odborného vyjadrenia. S takouto zmenou deň pred plánovaným vypočutím svedka Drábika nesúhlasí obhajoba obžalovaného.

16:00 – Súdne pojednávanie bolo prerušené na 10 min. za účelom hygienickej prestávky. Po jej ukončení bude obžalovaný pokračovať v čítaní dokumentov k návrhu na rozpustenie ĽS Naše Slovensko.

14:40 – Obžalovaný Kotleba číta návrh Generálneho prokurátora SR na rozpustenie politickej strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko, ktorú Najvyšší súd SR zamietol.

14:10 – Prokurátor Honz číta rozsudok Najvyššieho súdu SR o rozpustení Slovenskej pospolitosti – Národnej strany. 

13:40 – Svedkyňa z rehabilitačného zariadenia vypovedala pred vyšetrovateľom, že suma 2028 eur, ktorú kotlebovci darovali viacerým rodinám a je im vyčítaná, vzišla z jej výpočtu, a to na základe ponúknutej liečby, bez zasahovania strany do tejto sumy.

13:22 – Steigauf je podľa Kotlebu vyslovene zaujatým svedkom. Zo strany ho vraj vylúčili pre problémy s disciplínou a pre podozrenie, že ide o policajného informátora.

11:51 – Kotleba sa na súde snaží poukazovať na to, ako štát zlyháva v starostlivosti o rodiny, ktoré sa musia starať o ťažko postihnutých členov, no žijú z minimálnych príjmov.

Šéf ĽSNS zvýšeným hlasom vyhlásil, že asi ani vyšetrovateľ ani prokurátor si nedokážu predstaviť, v akých podmienkach musia ťíťo ľudia žiť. „Prepáčte za emóciu, ale to sa už nedá,“ povedal.

11:50 – Kotleba číta cenník rehabilitačného zariadenia ADELI Medical Center. Finančná pomoc darovaná niektorým rodinám smerovala práve na rehabilitáciu detí z týchto rodín v tomto zariadení.

11:10 – Marian Kotleba sa vyjadril k prečítanej zápisnici z výsluchu: finančnú dotáciu na účet hokejového klubu poskytol v číslach, nie v symboloch. Vzápätí dodal, že na rozdiel od prokurátora, v banke vedia, že išlo o sumu, a že za sumou sa dopisuje mena, v ktorej bola platené, a teda eur.

10:50 – Pojednávanie pokračuje, sudkyňa číta zápisnice z výsluchov ďalších svedkov.

10:40 – Sudkyňa prečítala výpoveď jednej z rodín obdarovaných Ľudovou stranou Naše Slovensko. Kotleba namietol, že sudkyňa neprečítala celú svedeckú výpoveď, obzvlášť časť, kde svedok kotlebovcov označil za slušných ľudí a vonkoncom nie ako extrémistov. Svedkyňa námietku prijala a pristúpila k prečítaniu celej výpovede. Následne prerušila pojednávanie na 10 minút za účelom prestávky.

10:00 – Sudkyňa číta svedecké výpovede k prípadu, pričom sa obžalovaný ku ním vyjadruje. Podľa obžalovaného Kotlebu boli tieto svedecké výpovede často vedené tendenčne.

9:50 – Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Tomáš Honz číta obžalobu. Čísla 14 a 88, ktoré sa nachádzajú v sume, ktorú Kotleba daroval trom rodinám podľa neho odkazujú na neonacistické šifry.

9:15 – Sudkyňa číta doterajší priebeh pojednávania.

9:00 – Marian Kotleba sa dostavil na súdne pojednávanie v rúške s číslo 1984. Toto číslo odkazuje na román G. Orwella s názvom 1984, ktorý opisuje totálnu kontrolu celej spoločnosti v totalitnom režime.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *