Spoločnosť

Škandál s rómskym dievčatkom v kostole vôbec nebol o rasizme: „Matka dievčaťa neprišla pomáhať s prípravou!“

V sobotu sme vás informovali o škandály, ktorý sa mal stať v jednom z trnavských kostolov. Rómskemu dievčatku tam údajne rodičia ostatných detí zakázali sedieť v prvej ľavici.

Média a aj politici ako Matovič a Viskupič, túto tému využili pre svoj politický kapitál a označili to za rasizmus. Matovič dokonca vo svojom videu hľadal chybu v Kotlebovi.

Dnes však z informácii Nového Času vieme, že všetko bolo úplne inak. Rodičia ostatných detí pre denník Čas prehovorili.

„My sme nikdy nehovorili, že dieťa má sedieť vzadu. Pravdou je však fakt, že my sme si v piatok zobrali dovolenky s tým, že budeme upratovať kostol. Zaplatili sme, čo bolo treba a táto mamička sa na ničom nepodieľala. Prečo by mali mať takíto rodičia všetko zadarmo?“ hnevá sa jeden z rodičov Marián Praženka.

Rodičom nevadilo, že je dievčatko rómskeho pôvodu, pretože v prednej ľavici sedelo aj iné rómske dieťa.

„Vôbec nejde o nejaký rasistický problém, ako sa to vykresľuje, veď napokon bolo tam aj iné rómske dieťa. Prekážalo nám, že dievčatko neabsolvovalo prípravu ako naše deti.“ povedal ďalší otec dieťaťa pre Nový Čas.

Matka rómskeho dievčaťa ale tvrdí, že vôbec netušila, že sa majú skladať finančne na prípravu prvého svätého prijímania a tak nezaplatila.

Zdroj: Nový Čas

9 Replies to “Škandál s rómskym dievčatkom v kostole vôbec nebol o rasizme: „Matka dievčaťa neprišla pomáhať s prípravou!“

 1. „Beda vám, farizeji a pokrytci!“
  Organizácia, ktorej hovoríte cirkev čoskoro zanikne a to najmä vďaka vám. To je dobre, pretože takýto hnus už nemôže dlhšie existovať.
  Neberte do úst Ježišovo meno, vy, ktorí máte v srdciach zapáchajúce výkaly namiesto lásky! Peniaze na výzdobu kostola sú váš problém? Či sa niekedy opýtal Ježiš niekoho z tých, ktorí ho nasledovali, či má peniaz na to aby mu kúpil rybu alebo kúsok chleba?
  Peniaze sú váš boh a tak ako „váš boh“ skončíte aj sami – zhoríte.

  1. Zlodej a príživník Amillio, Ježiš povedal, „Dávajte teda, čo je cisárovo, cisárovi, a čo je Božie, Bohu.“. V preklade, nekradnite, ale platte čo platiť máte! Kradnutie je hriech! Príživníctvo je hriech! Klamstvo, podvody, osočovanie, je hriech!
   Amillio, prestaň sa priživovať na druhých, presťtan druhých okrádať, prestaň svoje podvody, zlodejiny zdôvodnovať Ježišom, lebo ty máš hubu plnú výkalov!

 2. Niekto tu evidentne klame! Nic v zlom, ale som na FB v skupine „Opytaj sa pravnika“ a je zaujimave, ze prave tato mamicka ziadala o radu, ako sa ma zachovat. O radu ziadala vyse tyzdna pred sv. prijimanim, pretoze si ju „podala“ CELA DELEGACIA ostatnych rodicov, ze si NEZELAJU, aby jej dcera sedela vpredu medzi ostatnymi. Je zaujimave, ze jej vtedy nevyhodili na oci, ze (vraj) nechodi na pripravu kostola a nic nezaplatila!
  Odpoved pravnikov v tejto skupine bola – medializujte to, nech cele Slovensko vidi, aki pokrytci a farizeji hrdo sami seba nazyvaju „pravi krestania“!
  Apropo, pomahal som kamoske so sv. prijimanim jej syna. Nikto (!) od nej neziadal pripravu kostola, to ma.starosti predsa farar a jeho pomocnici. A detto od nej nikto neziadal financnu kompenzaciu! Ak to v tomto kostole je inak, tak je nieco zle! Lebo je to LEN v ramci dobrovolnosti a nie povinnosti!!! A ked nema, tak skratka nema. Keby bola parazitom, co nechodi do prace, tak by zo socialky mala. Ze nema je dokaz, ze sa o dceru prikladne stara, ale (!), nema na vyhadzovanie!

  1. Počúvaj Ferdo mravec, prečítaj si článok: v predu sedelo ešte jedno rómske dievčatko, ktorého rodičia sa podieľali na príprave fyzicky aj finančne… nie všetci odsudzujú romov tak veľmi, ako by si želal! Každá karta ma 2 strany tak ako Slovenské médiá…

  2. Ferdinand Paces, tiež príživník?
   Ja som si ako študent zarábal aj tým, že som ako brigádu mal prípravu kostola pre rodičov, ktorí nemali čas to robiť osobne. Zavolali do agentúry, že chcú jedného človeka od do a nakoniec nás tam bolo 5-6 ktorí robili za rodičov zamestnaných s rodičmi ktorý si mohli v pohode vziať dovolenku, alebo boli nezamestnaný, alebo čo. Platilo sa 50Sk/hodina.

   Určite farárova povinnosť je robiť upratovacie práce aby si iní robili slávnosť. Asi taká, ako učitelia v škole musia upratovať triedu.

 3. Hmm it looks like your site ate my first comment (it was extremely long) so I guess I’ll just sum it up what I submitted and say, I’m thoroughly enjoying your blog. I too am an aspiring blog blogger but I’m still new to everything. Do you have any suggestions for inexperienced blog writers? I’d definitely appreciate it.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *