Škandál s rómskym dievčatkom v kostole vôbec nebol o rasizme: "Matka dievčaťa neprišla pomáhať s prípravou!" - MAGAZÍN 1
Slovensko

Škandál s rómskym dievčatkom v kostole vôbec nebol o rasizme: „Matka dievčaťa neprišla pomáhať s prípravou!“

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V sobotu sme vás informovali o škandály, ktorý sa mal stať v jednom z trnavských kostolov. Rómskemu dievčatku tam údajne rodičia ostatných detí zakázali sedieť v prvej ľavici.

Média a aj politici ako Matovič a Viskupič, túto tému využili pre svoj politický kapitál a označili to za rasizmus. Matovič dokonca vo svojom videu hľadal chybu v Kotlebovi.

Dnes však z informácii Nového Času vieme, že všetko bolo úplne inak. Rodičia ostatných detí pre denník Čas prehovorili.

„My sme nikdy nehovorili, že dieťa má sedieť vzadu. Pravdou je však fakt, že my sme si v piatok zobrali dovolenky s tým, že budeme upratovať kostol. Zaplatili sme, čo bolo treba a táto mamička sa na ničom nepodieľala. Prečo by mali mať takíto rodičia všetko zadarmo?“ hnevá sa jeden z rodičov Marián Praženka.

Rodičom nevadilo, že je dievčatko rómskeho pôvodu, pretože v prednej ľavici sedelo aj iné rómske dieťa.

„Vôbec nejde o nejaký rasistický problém, ako sa to vykresľuje, veď napokon bolo tam aj iné rómske dieťa. Prekážalo nám, že dievčatko neabsolvovalo prípravu ako naše deti.“ povedal ďalší otec dieťaťa pre Nový Čas.

Matka rómskeho dievčaťa ale tvrdí, že vôbec netušila, že sa majú skladať finančne na prípravu prvého svätého prijímania a tak nezaplatila.

Zdroj: Nový Čas

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *