Škandál s rómskym dievčatkom v kostole vôbec nebol o rasizme: “Matka dievčaťa neprišla pomáhať s prípravou!”

V sobotu sme vás informovali o škandály, ktorý sa mal stať v jednom z trnavských kostolov. Rómskemu dievčatku tam údajne rodičia ostatných detí zakázali sedieť v prvej ľavici.

Média a aj politici ako Matovič a Viskupič, túto tému využili pre svoj politický kapitál a označili to za rasizmus. Matovič dokonca vo svojom videu hľadal chybu v Kotlebovi.

Dnes však z informácii Nového Času vieme, že všetko bolo úplne inak. Rodičia ostatných detí pre denník Čas prehovorili.

„My sme nikdy nehovorili, že dieťa má sedieť vzadu. Pravdou je však fakt, že my sme si v piatok zobrali dovolenky s tým, že budeme upratovať kostol. Zaplatili sme, čo bolo treba a táto mamička sa na ničom nepodieľala. Prečo by mali mať takíto rodičia všetko zadarmo?“ hnevá sa jeden z rodičov Marián Praženka.

Rodičom nevadilo, že je dievčatko rómskeho pôvodu, pretože v prednej ľavici sedelo aj iné rómske dieťa.

„Vôbec nejde o nejaký rasistický problém, ako sa to vykresľuje, veď napokon bolo tam aj iné rómske dieťa. Prekážalo nám, že dievčatko neabsolvovalo prípravu ako naše deti.“ povedal ďalší otec dieťaťa pre Nový Čas.

Matka rómskeho dievčaťa ale tvrdí, že vôbec netušila, že sa majú skladať finančne na prípravu prvého svätého prijímania a tak nezaplatila.

Zdroj: Nový Čas

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *