Škandál: Polícia zverejnila fotku arcibiskupa Oroscha pri nenahlásenom prípade násilnej trestnej činnosti - MAGAZÍN 1
Slovensko

Škandál: Polícia zverejnila fotku arcibiskupa Oroscha pri nenahlásenom prípade násilnej trestnej činnosti

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Polícia SR na svojom oficiálnom facebookovom profile zverejnila príbeh aktivistu Petra Weisenbachera, ktorý prebrala z jeho osobného facebookového profilu.

Weisenbacher tu opisuje údajný trestný čin, ku ktorému malo prísť „cez víkend v Piešťanoch.“ Obeťou útoku mali byť „dve lesby“ a agresormi „štyria náckovia.“ Weisenbacher zároveň uviedol, že tieto dve lesby „nechcú ísť ani na verejnosť. Súhlasili iba s týmto, ak pozmením mená a nebudem príliš konkrétny aby ich nebolo možné identifikovať.“ Weisenbacher zároveň píše napriek tomu, že hlavnou fotografiou článku je podobizeň arcibiskupa Oroscha, že agresori ,,skôr považujem za pravdepodobné, že pozorne počúvali pánov biskupov ako sa vyjadrovali o LGBT “ideológii”. Nechcem tvrdiť, že ich zmlátili preto, lebo biskupi niečo povedali.”

Takto opísaný príbeh prebrala Polícia SR spolu s fotografiou arcibiskupa Oroscha. Je zaujímavé, že polícia neinformuje o danom príbehu vo svojej vlastnej réžií, nakoľko podľa podania Weisenbachera išlo očividne o trestný čin. Namiesto toho prebrala ním podanú verziu, v ktorej sám uvádza, že pozmenil základné údaje a uviedol, že „baby to nechcú riešiť, neboli na polícii ani v nemocnici. Vraj sa to zaobišlo bez zranení, krv vraj bola “iba” z nosov, “nejaké vytrhané vlasy”, “pár škrabancov”, poškodené oblečenie a rozbitý mobil.“ Polícia vyzvala obete, ktoré podľa znenia príbehu pozná pritom Weisenbacher, aby sa prihlásili na polícii.

Spôsob akým informuje polícia o tomto prípade verejne odmietla KDŽP Aliancia za Slovensko, ktorá na prípad upozornila na svojom facebookovom profile, kedy uviedla.

“Je niečo neuveriteľné, keď Polícia Slovenskej republiky uverejní na svojej oficiálnej facebookovej stránke fotografiu arcibiskupa Oroscha pod titulkom, ktorý navyše očividne zdieľa od tretej osoby a opisuje údajnú násilnú trestnú činnosť, o ktorej však zároveň hovorí, že ju nenahlásili ani na polícii!!! Polícia informuje takto o údajnom trestnom čine, ktorý podľa Weisenbachera ani nemajú nahlásený? Čo s tým biskup Orosch má? Z akého dôvodu dovolila polícia zverejniť jeho fotografiu pri tejto skutočnosti? Ak sa napríklad v krčme pobijú dvaja alkoholici a jeden je pokrstený katolík z Nitry a druhý bude z Trnavy, dá polícia fotografiu biskupa Judáka a arcibiskupa Oroscha? Weisenbacher nech sa zviditeľňuje ako chce, ale z akého dôvodu toto urobila polícia? Weisenbacher robí nejakého pisálka pre políciu o trestných činoch? Pretože by bolo normálne, keby polícia samotná o trestnom čine informovala a nie zverejnila príbeh s arcibiskupovým portrétom, kde navyše autor píše, že “baby to ani nenahlásili na polícii.” Neuveriteľné niečo. V tejto krajine prezumpcia neviny a ochrana dobrého mena už nemá žiadnu hodnotu.”

zdroj: svetlosveta.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *