Zo sveta

Singapur je na tom zle: Majú zaočkovaných 84% a nakazení rekordne stúpajú!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Mestský štát Singapur má problém! Aj keď majú 84 percent zaočkovaných ľudí, stúpajú im raketovo novonakazení koronavírusom.

V pondelok zaznamenali 4000 nových prípadov a v ten deň umrelo na covid sedem ľudí. “Výrazný nápor” zaznamenávajú pritom aj nemocnice. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti je 71 pacientov s covidom. Koronavírusom sa v tomto mestskom štáte s počtom obyvateľov podobným Slovensku nakazilo celkovo 155-tísíc ľudí – z toho polovica iba za posledné štyri týždne. Dovedna v súvislosti s covidom zomrelo v Singapure 246 ľudí.

Ako ďalej píše DPA, Singapur bol do konca augusta vo veľkej miere ušetrený od prepuknutia nákazy variantom delta, aké zažila napríklad susedná Malajzia a zaviedla preto lockdown.

V Singapure je plne zaočkovaných 84 percent ľudí. Z pozitívnych prípadov zachytených počas uplynulých štyroch týždňov predstavujú ľudia zaočkovaní dvoma dávkami takmer polovicu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *