Spoločnosť

Šimkovičová sa pustila do LGBTI: „Niekto Vám berie právo na život? Žite a pracujte ako my a nevyplakávajte“

Nezaradená poslankyňa Šimkovičová na Facebooku uviedla, že v sobotu bolo v Bratislave naozaj horúco. To ale podľa nej ľudí neodradilo a išli na pochody, buď za rodinu, alebo za práva homosexuálov. “Bola som tam aj ja, lebo som chcela na vlastne oči vidieť a byť v dianí, aby som potom mohla napísať svoj uhol pohľadu a aby som podporila pochod za rodinu.”

“Zaparkovala som blízko Hviezdoslavovho námestia, kde sa konal pochod Pride. Celé námestie malo zátarasy, všade plno policajtov, stáli v skupinkách, aj po desať… Hovorila som si, preboha, čo sa to deje, keď policajti asi z celej krajiny sú v centre hlavného mesta? Kráčame ďalej, aby sme našli náš pochod za rodinu o ulicu ďalej. Tam sa ľudia zhromažďovali, žiadne zátarasy, žiadni policajti, pokojná atmosféra, napriek horúcemu slnku a množstvu malých detí. Sprievod pochodu za rodinu sa vybral k pódiu a cestou rozdávali účastníkom balóny a tričká, deti sa tešili. Po privítaní sa dav ľudí pustil uličkami starého mesta a spieval slovenské piesne. Žiadne sťažovanie, žiadne zachmúrené tváre, žiadne vyplakávanie.”

Šimkovičová dodala, že bola medzi prvými, a preto mala možnosť vidieť celý, obrovský dav ľudí, ktorí prišli na pochod. “Bolo nás asi okolo dvetisíc a bolo mi fakt smiešne, ako liberálne denníky poslušne píšu o čísle 500, aj to podľa mňa s kŕčom v ruke.”

Ďalej opísala, ako v praxi vyzerá tolerancia aktivistov. “Pri návrate domov sme opäť prechádzali cez pochod Pride, ale už bolo mesto uzavreté tak, že sa nedalo vrátiť k autu. Lebo pochod treba zorganizovať tak, aby ste sa predvádzali najviac ako to len ide, aj na úkor zvyšku spoločnosti, obyvateľov mesta. (Ale plné ústa o tolerancii, stále.) Policajtov raz toľko. Ak by ste v tej chvíli potrebovali pomoc od policajtov, tak by ste asi čakali márne. Všetci strážili účastníkov pochodu, na ktorom bolo viac divákov, ako samotných podporovateľov. Nie 10-tisíc… bulvárne denníky, neklamte! Kým sme tam stáli a snažili sa uprosiť policajtov, aby nás pustili k autu, sledovali sme ľudí a počúvali reč z pódia Pride: je nás tu stále viac, neberte nám naše práva, aj my sme ľudia…. okoloidúci sa chodili pozerať na mužov v sukniach a vysokých topánkach… fotili a krútili hlavou… mali svoj záber v mobile. Zvedavosť, divadlo.”

“Som za to, aby sa u nás rodilo čoraz viac detí, aby mamičky mohli ostať s deťmi na materskej s adekvátnou sumou peňazí. Preto som sa zúčastnila pochodu Hrdí na rodinu. A teraz sa pýtam: Aké práva sú vám, homosexuálom odopierané? Upaľujú vás na námestiach? Niekto vás kántri? Niekto vám niečo berie? Niekto vám berie právo na život? Žite a pracujte ako my heterosexuáli. Nevyplakávajte a argumentujte. Máte právo na všetko. Chcete mat deti? Tak ich majte. Spolu. Prečo chcete cudzie dieťa? Nie každý si môže dupnúť nôžkou ako malé rozmaznané decko a mať všetko. A čo bude ďalej? Chcete akceptovať pedofíliu? Pri pohľade na deti na pochode mi z tohto behá mráz po chrbte. Zaujímavé, že na vašom pochode máte každoročne stánok na bezplatné testovanie na HIV. Na pochode za rodinu som taký stánok nevidela. To hovorí za všetko.”

Šimkovičová záverom uviedla, že homosexualita tu vždy bola, je a bude. “My ju akceptujeme. Nie ste postihnutí, nemáte obmedzenia. Tak buďte prospešní pre túto spoločnosť a prestaňte sa umelo stavať do pozície obete. Držte sa aj vy hesla: ži a nechaj žiť.”


13 Replies to “Šimkovičová sa pustila do LGBTI: „Niekto Vám berie právo na život? Žite a pracujte ako my a nevyplakávajte“

  1. Miloško, prosím vysvetliť terminus technicus „LEZBIČKA“. Ale podľa obsahu Tvojich príspevkov asi žiadam nemožné. Na náročnejšie témy si očividne netrúfaš.

 1. Mila pani. Ocividne neviete o com ludske prava a za co ludia z LGBT bojuju. Tak si to rozoberme:
  1. Adopcia vobec nieje z dolezitych bodov prav.bolo by to mile ak by si aj takyto ludia mohli adoptovat deti a dat im vsetko to o co ich ich vlastny rodicia pripravili tym ze ich dali do deckeho domova,tyrali a znasilnovali. Mozno ak by si kazdy kto krici adopcie nie pre gayov adoptoval jedno ci dve deti mozno by potom neostalo nic teplym a museli si spravit vlastne. Kolko deti ste si adoptovala?
  2. To ze sa tam objavia daky exhibicionisti za to nik nemoze. Su ludia ktory sa radi predvadzaju na verejnosti a su ludia ktory si toto nechavaju na doma. Kto vie mozno aj vy sa rada opalujete hore bez na verejne plazi,a kto vie co ste vyvadzala ked ste bola mlada.nezabudajte ze exhibicionizmus je vsade.
  3.o co vlastne ide o ake prava: v prvom rade uzatvorit aspo partnerstvo plnohodnotne a pravne. Vediet dostat informacie od lekara ak sa partnerovi nieco stane, vediet sa onho postarat, cerpat matersku ci ine veci v praci,dedit.poberat dochodok po zosnulom.dokazat sa postarat o dieta partnera aby nemuselo ist do deckeho domova a kopec inych veci. Hovorite si ze sa to vsetko da v dnesnej dobe. Hm no skuste lietat po pravnikoch vybavovat papiere,potvrdenia,notarov a platit za nieco co vy nemusite.ale tak aspon davaju zarobit Vam hetero ludom.
  4.ako si mozete dovolit povedat ze tyto ludia nepracuju? Kto vas obsluhuje v kaviarni ci restauracii, kto vam robi vlasy, kto su ludia ktorych stretavate vsade? Ste si ista ze su hetero? Mate taky zmysel ze ty nepracujes ty si gay ci lezba? Tyto ludia pracuju, poctivo platia dane,odvody a ine veci co stat pozaduje a nic ine nechcu len aby im stat dal nieco na oplatku.
  5.pride nieje o vyplakavani.je o hrdosti a radosti.o tom ukazat ze aj takyto ludia,ktori maju stazene podmienky dokazu vela veci. Ak tolerujete takychto ludi preco ste sa dala k pochodu za rodinu? Ved vy sa predsa nemusite ukazovat. Preco ste ten pochod nespravili na Vianoce?
  6.vazne odporucam podrobne si nastudovat tuto tematiku bo nikdy neviete co vyrastie z vasich deti.

  1. Martinko, skôr ako stlačíte ENTER na odoslanie príspevku, nezabudnite stlačiť i klávesu na opravu gramatiky. To čo ste vypotili ničí oči ! Vychoval som 2 deti, bez toho, aby som považoval za potrebné sa zviditeľňovať na nejakom PRIDE sťa „dúhový papagáj“ A čo sa týka odvodov a daní štátu, platil som ich cez mzdovú učtáreň 45 rokov. Nie som dlžný nič, zato štát mne áno, aj cez rozbité cesty, nefunkčné školstvo i zdravotníctvo, podvyživenú kultúru, zdevastované poľnohospodárstvo… . To sú témy, ktoré by bolo potrebné riešiť pred právami LGBT. Nakoniec, tú menšinu nikto nevraždí, tak prečo sa tak vehementne dožadujú toho posratého zviditeľňovania ? My, väčšinoví si niečo také neuzurpujeme, my iba normálne žijeme, pracujeme, platíme, vychovávame, aj niektoré povinnosti štátu zastupujeme.

  2. Dnes sú pochody resp. Pridy LGBTI v celom svete bežná prax čo bolo ešte pred dvomi generáciami nemysliteľné. A pritom stále platí zákon o ohrození mravnej výchovy detí a mladistvých. Čo bude za daľsie dve generácie, Pride pedofilov a potom nekrofilov alebo vrahov, aj oni majú svoje práva. A čo ich obete, tie práva nemajú?!? Naštudejte si tzv. Overtonove okno a hádam pochopíte ale aj nie…

  3. To vše se dá vyřídit politicky s úředníky.
   Tyhle pochody jsou jen exibicionismus. Nic míň, nic víc.
   Mě osobně nikdy před převratem nevadili a že jsem jich znal docela dost.
   Neotravovali, neobtěžovali, žili si svůj život. Co hlavně si přiblble nestěžovali.
   Dnes? Když je vidím se producírovat, specielně to, co by mělo být chlap, je mě na blití.
   Doba je jiná, homosexualita se díky tomuto stala modou i pro ty, co ve skutečnosti jsou stále tím, jak je příroda vybavila a stvořila. Jenže, je to moda, tak se producíruje jako debil.
   Ten koho příroda obdařila tíhnutím ke stejnému pohlaví, si i dnes žije svým životem a neřeší hovadiny.
   Mluvil jsem s pár lidmi, a jedním párem holek. To co jsem napsal, jsou jejich názory.

 2. Hello There. I found your blog using msn. This is an extremely well written article. I’ll be sure to bookmark it and come back to read more of your useful information. Thanks for the post. I will certainly return.|

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *