Šialený útok Rómov! Starostu kopali do hlavy aj keď ležal v bezvedomí - MAGAZÍN 1
Slovensko

Šialený útok Rómov! Starostu kopali do hlavy aj keď ležal v bezvedomí

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Starosta na východe Slovenska zažil peklo priamo vo svojej obci. Traja Rómovia tam prišli vyčíňať a keď ich chcel upozorniť na nevhodné správania, brutálne na neho zaútočili a môže byť rád, že prežil.

O celom prípade informujú noviny.sk, ktoré vyspovedali aj miestnych. Tí zastavili brutálne besnenie Rómov. “Ešte vedľa suseda kričala. My sme sa báli, že oni ho zabijú, tak ho kopali. Proste kruto”. Starosta chcel Rómov upozorniť, že sa nevhodne správajú k ostatným obyvateľom a v tom ho jeden z trojice napadol, po čom sa pridali aj ostatní. Kopali ho do hlavy a aj po tom, čo starosta odpadol do bezvedomia neprestáli. Podľa obyvateľov nemali žiadne zľutovanie.

Ich kruté besnenie zastavili až obyvatelia a Rómovia ušli. Napadnutý starosta pri útoku utrpel silné zranenia s dobou liečenia viac ako 42 dní. Útočníkov nakoniec polícia chytila “Vyšetrovateľ po vykonaní procesných úkonov obvinil troch mužov z okresu Michalovce vo veku 23, 26 a 27 rokov zo zločinu útoku na verejného činiteľa a prečinu výtržníctva,” informuje policajná hovorkyňa pre noviny.sk.